• |
ide | kryesore

Eminem publikon listën e këngëve të albumit ‘Curtain Call 2’

-Instant, Paparazzi, Slider

Eminem ka zbuluar së fundmi listën e këngëve për albumin e tij të ardhshëm të hiteve më të mira Curtain Call 2,


Në një postim në Instagram të shpërndarë të martën, reperi shkroi se albumido të publikohet më 5 gusht dhe nxjerr në pah këngët hit të tij nga viti 2009 deri më sot.


Curtain Call 2 është përshtatur si një vazhdim i albumit të tij më të mirë të vitit 2005 Curtain Call: The Hits, i cili përfshinte këngë nga The Slim Shady LP e vitit 1999, The Marshall Mathers LP e 2000, 8 Mile e 2002 dhe The Eminem Show si dhe 2004’s core.

Krahas dy këngëve të reja, “The King and I” me CeeLo Green nga Elvis dhe “From the D 2 the LBC” me Snoop Dogg, Curtain Call 2 përfshin këngët hit të Eminem si bashkëpunimet e Rihanna “Love the Way You Lie” dhe “Monster, “Not Afraid”, “Crack a Bottle” me Dr. Dre dhe 50 Cent, “Walk on Water” me Beyoncé dhe “Kings Never Die” me Gwen Stefani.

Muajin e kaluar, Eminemi njoftoi Curtain Call 2 përmes Instagramit, duke shkruar, “🚨#CURTAINCALL2  del më 5 gusht. Shtypni  linkun në bio për të gjitha detajet.

Për fansat e artistit, një set kuti me botim të kufizuar Curtain Call 2 dhe disk me autograf do të jenë gjithashtu të disponueshme në Eminem.com./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.