• |
ide | kryesore

Meta në protestë: Mjafton të ikë Edi Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur në protestën e mbajtur në bulevardin Dëshmorët e Kombit për 7-vjeçaren që humbi jetën në Potam të Himarës.


“Vetëm pak kohë më parë dy qytetarë u plagosën në Jalë, në rrethana të ngjashme dhe shumë aksidente të tjera. Asnjë masë nuk është marrë për të zbatuar ligjin, jo vetëm kaq por edhe cinizmi që thotë mos na e prisni imazhin e vendit me turizmin më të mirë në rajon.


Zgjidhja është protesta, dorëheqja e gjithë ministrave përgjegjës dhe kryetarit të Bashkisë ku ka ndodhur ngjarja ose shkarkimi i tyre. 

Qytetaret duhet të shumëfishojnë vrullin, intensitetin e protestës. Të vrasin frikën dhe të triumfojë liria. Familjet shqiptare janë në gjendjen më të rëndë nga ana ekonomike, nga problemet sociale, sa shumë të rinj të prekur nga fenomeni i drogës.

Të rrisim përgjegjësinë dhe të mblidhemi të gjithë, që kjo situatë papërgjegjshmërie të marrë fund dhe të mbrojmë fëmijët e shqiptareve dhe atdheun nga një klikë e papërgjegjshme”, tha ai.

Mjafton një dorëheqje e Edi Ramës dhe mendoj se çështja është më e thjeshtë, më mirë të kemi një dorëheqje se të kemi tre. Sepse edhe ata të tjerët, aty brenda janë.

Këtu kemi të bëjmë me një bandë, është e qartë. Kjo është ngjarje e përsëritur. Mjafton rasti i të riut Rasha, se si u vra, si mund të vritet një të ri, që shkon e blen cigare. Se si fabrikuan lajmet se ishte me armë” – tha Meta. ©LAPSI.al

12 Comments

  1. Ka filluar lufta e qenve jo per kocka per llomka te majmura nje rrufe tu bjer ne kok ketyre qenve nuk ka zinxhir ti frenoi.

 1. Ka filluar lufta e qenve jo per kocka per llomka te majmura nje rrufe tu bjer ne kok ketyre qenve nuk ka zinxhir ti frenoi.

 2. Ti do qe bota te mbetet pa liderin e saj global. E kush do i zgjidhe problemet e Ballkanit,Bjellorusise,Kines e Tajvanit ,Afganistanit dhe Sirise? Kush do jete pastaj penembajtesi per problemet ne Ukraine ne OKB? Bota s’ka te tille dhe e do ,ne e kemi dhe s’ja dime “vleren”.

 3. Sali Berisha e Ilir Meta kanë shtrënguar sërish duart, të shoqëruan nga enturazhi i ri. Qesharake ose jo, gjykojeni vetë. Por janë po të njëjtët që qeverisnin bashkë kur vranë katër protestues me pushkë. Jo me skaf!

  Pasi i vranë, njëri i quante horra agjentë me çadra pistoletë, e tjetri kokëpalarë!Agjenti spoun ilir metaj kerkon te largohen te gjithe vetem ky te qendroje,e shoqerojne spiunet e tjere shpellkare

  1. Ik o i biri putanes me gjithe skizofrenin e droguar o kafshe antishqiptare tqr. E motren mu ne sdrukth te pidhit o anonim pa emer

 4. ti o hajdut dhe kriminel cepani bashke me dordolecin e Vucidolit i rruani karet Edi Rames pasi e voton populli ndersa ju te dy do shkoni ne burg shume shpejt

 5. Rama ikkk.
  U doli germazi para 18 muajsh.
  Rama ikkkkkkkk.
  Iku rama!!!!!
  Sa te jeni ju. Rama 20 vjet ne pushtet pa frik. Edhe vet rama cuditet se sa me fat eshte. Qe ju ka ju.
  Pellisni ju, vazhdoni.
  Rama ikkkkkkkk.

 6. Te iki rama e te vish ti apo jo kokmadho?
  Ik te shkerdhefsha katunaren ne bythe, rama duhet iki po 100 her me mire rama se ty like fuksi. Pse? Te pakten ai ka lindur ne tr, ti je copa katunarit

 7. Te ik rama.
  Po e ndiek ti me demek.
  Po mos e vure gje zotrote kryeminister.
  Perkundrazi ai te beri ty president.
  Ai te hoqi ty, dha ta shkerrdheu partin. Dhe sot jeni cifti me i urryer ne shqiperi.
  Epra shoku spiun. Keshtu jan punet. Ti do ngelesh me nje damk ter jeten. Kurse ramen do ta heqim ne, qe e vum. Kur te zhdukesh ti bashke me zombin.
  Ateher do ik rama.

 8. Armina Mevlani: S’e dija fare se kush ishte Shkëlzen Berisha. Më pëlqeu nga pamja që në momentin e parë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.