• |
ide | kryesore

Berisha flet për ngjarjen tragjike në Himarë: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal sot tek ngjarja kriminale e ndodhur tre ditë më parë në Potam të Himarës, ku polici Arjan Tase vrau me skaf një 7-vjeçare. Kryedemokrati tha se skafi i përket Adhurim Kushit duke e cilësuar si një nga “çunat e Londrës” duke nënkuptuar veprimtaritë ilegale që ata merren. Berisha thotë se është bërë përpjekje për të fshehur gjurmët e krimit në plazhin e Potamit.


“Janë bërë përpjekje për të fshehur gjurmët e krimit. Autori tentoi të largohej por janë zhdukur kamerat që regjistruan skenën e krimit. Persona kriminelë njëlloj si Arjan Tase menëjherë kanë marrë kamerat dhe i kanë zhdukur ato, por ngjarja ka dëshmitarë”, tha Berisha.


Berisha ka akuzuar edhe ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi se është anëtar i një shoqate detare ku bëjnë pjesë edhe trafikantë droge.

10 Comments

  1. shko mer loqe vucidoli se askush nuk te beson ty Ti je nje genjeshtar skandaloz qe ditet i ke te numuruara

  2. Ky si ka lene asgje Enverit. Komunist ka qene dhe i tille do mbetet. Cudia eshte sesi ka akoma njerez qe e degjojne nje komunist te tille te pandreqshem. Prandaj dhe kete pallen e gjate do ta kemi akoma ne qeverisje.

  3. Po si qenkan fshire kamerat , tragjedia ndodhi ne breg te detit jo ne lokal as ne rruge mor idiot akoma vazhdon ta perdoresh per politike kete rast

    1. U bë b… jote jona/fuga ti tregoje doktorit shendetin?
      Beji nje nder idhullit tend per kte çeshtje,se doktorit i merr te keqen,ai do ju vere perpara te gjithe ju patronazhisteve per pune shendeti.

  4. Raporti i DASH “masakron” Berishën, i kujton sulmin ndaj selisë së PD dhe vrasjen e 4 protestuesve më 21 janar,jane me dhjetra deshmitare o salih metaj agjenti bisturia dhe spiuni penicilina

  5. sI KA MUNDESI QE LIGJI DHE DREJTESIA NE SHQIPERI NJOHIN KRYETAR TE PD-SE ALIBEAJN , E PO KESHTU EDHE NDERKOMBETARET, POR INJORANTET DHE MEDIAT E SHITURA NE SHQIPERI I THONE BERISHES KRYETAR I PD-SE. AI ESHTE VETEM NJE KRYEFOLTORIST ANTI-PD DHE ANTI-SHBA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.