• |
ide | kryesore

Berisha ia bën të qartë Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

-Instant, Lajme, Të fundit


Berisha: Opozita e ka shpallur armik Edi Ramën. Kjo është një periudhë që ai vazhdon me metodat e tij grabitqare, por kjo nuk do të thotë që ne kemi hequr dorë nga beteja. Ne do mobilizohemi dhe do t’i japim atë që meriton. Deklaratat dhe akuzat tona janë të bazuara në fakte, por kalë beteje do të jetë çështja e djegësve. Ky zotëri ka firmosur në kundërshtim me ligjin e vendit, duke pasur shkresën e Agjencisë së Prokurimeve Publike se nuk mund të firmoset, ka firmosur tenderin për të vjedhur. Ky nuk mund të shpëtojë, le të bëjë ç’të dojë. Ky i ka kohërat e numëruara dhe në mënyrë figurative djegësit atje ku djegin plehrat do të djegin qeverinë e tij. Ne i kemi të gjitha me fakte dhe dokumente.


Beteja do të jetë vendimtare, tha Berisha. kryeministri mund ta ketë bllokuar drejtësinë, por jo popullin shtoi ai.

46 Comments

 1. do ja marresh ne goje Edi Rames o dordolec vucidoli Ti je non grata dhe ke vdekur me kohe Asgje dhe askush nuk ta heq damken qe te vuri DASH.

  1. GJIGANT, ti i vjen hakut ketij te pafeu, ketij jevgjiti greko-llacifac qe ben si garip, ketij pederasti qe ben si trim, ketij bushtre mashkull qe fle naten me drita hapur, nga frika (pyetni gardistat ne Surrel). Po i afrohet dita e fundeme, po vjen dita per shpagim, mjerr se cfare e pret ate dhe gjithe kriminelat e lidhur me te, s’ka soros e lgbt qe do t’a shpetoj nga hakmarrja e shqiptareve, KAQ!

   1. Taktika e berishes, eshte qe ta hipnotizoi ramen. Ik rama. Ik rama. Ik rama ik rama. Ik rama. Ik rama.
    Cdo dite do ja thot kete, dhe rama do bjer ne gjume nje dite.
    Ka opozit tani, jo tallje si luli.

    1. Tik tak tik tak 2017.
     Tik tak tik tak 2021
     Tik tak tik tak 2025
     Tik tak tik tak 2029
     Tik tak tik tak 2033
     Tik tak tik tak…………….
     Si nuk tu prish nje her ajo ora.

 2. Fatkeqesi qe Berisha ka perkrahjen idiote te nje populli si ky. Ky popull komunist po na e mban gjate ne pushtet Ramen. Mbajeni Sali komunistin se nder Rames po i beni.

 3. Hallall doktor, mos ju ndani armikut nr 1 të shqiptarëve dhe shpures së tij komunisto-satanike. Vetëm të bashkuar për t’i shporrur këta maskarenj pa din e pa iman njëherë e mirë.

  Dhe vendi ka nevojë për shumë ndryshime të tjera, një nga të cilët është ligji i kontrollit të figurave në çdo rang pushteti.

  1. Tani, që Ramsi u qartësua.
   Shpëtuam.
   Kaq e thjeshtë ishte. Tani Berish ka ngel ti thuash . Diten qe duhet te iki.
   Qe te qartesohet plotesisht Ramsi.
   Ja kjo ishte e gjitha. Se ngelet ju gojet e kqija dhe te paduruara.
   Si do ta heqim?
   U kthjelluat tani.

 4. Rama me gjithe kumbaro trapja dhe çuç budalla e te gjithe me radhe te na hiqen nga syte se na e shpifen. O milet ndigjoni e mbani vesh! Jeta eshte portokalle, shpejt do ju rreshkasin kembet

 5. Te gjith njerzit an e mban botes. I kan ditet e numeruara. Po problemi eshte se sa dite… 20. 200. 2000. 20000. 200000.
  Kete di te na i thuash ti o i ndrituri slali.

  1. Durim plak, durim! Ne kemi një jetë që presim …. por që t’i përgjigjem “shqetësimit” tënd, mos u bëj merak, Rama me kompani do qihen si herët, për hundësh do t’i dalin zullumet që kan bërë.

   1. Shume shume shume flm miri.
    Tani u qetesova.
    DO DUROJ.
    Si nuk me kishte vajte mendja me pare.

    1. Me kënaqësi. T’a mbush tamam unë, mos u anko pastaj se pse më ndodhi ajo që mund të të ndodhi… Karma të ndjek nga prapa o plak, është më e fortë se gangot e Shqipërisë.

     1. O i Miri nenes ooo.
      Ti je ber te ky portal.
      Me keq se Ari, i famshem.
      Mblidh bletet. Sa je ne kohe.
      Kerko ndihm, e mer trajtim.

     2. I “keq” më bën qejfin që paskam fituar popullaritet… Do takohemi pa merak… Ndërkohë tunde koburen tunde!

 6. Me pelqen vetbesimi jot o sali po puna eshte qe te kemi pare se cfare ben ti dhe mendon qe populli do te sjelle prap ty ne krye te vendit ??

  1. Hahahahaha, mashtrusi patologjik edhe pse e di me mire se te gjithe qe nuk vjen kurre ne pushtet vazhdon te shpelaje trurin e trushplareve. Problemi i shqiptareve eshte largimi nje dite e me pare i lugatit skizofen qe kemi Kryeminister dhe hedhja ne ferr e tij se bashku me Berishen, Meten & co. Qe te realizohet kjo duhet urgjentisht si imperativ kombetar lider te rinj dhe te pakompromentuar ne krye te nje opozite qytetare, proamerikane, europiane e cila te jete sa qytetare po aq dhe e vendosur per ta shporrurr kete keto rraqe politike te ketyre 32 vite te ashtuquajtura demokraci.

   1. Te drejte ke,po fakti eshte se i pame dhe te rinjte,qe bashkepunuan me lugatin,i pame dhe shoqerite civile qe nuk di per ke punojne se asnje rezultat,atehere???
    Ekuacion me shume te pa njohura..

 7. Ahhh mor Sali ti i ke ditet e numeruara se Edi me keto vepra qe po ben dita-dites ka fituar besimin e tere popullit

 8. ore vrases ti i ke te numuruara ditet se cfare sbere ne kete vend vetem vodhe dhe vrare njerez pale na dole dhe ne protest dhe the un i vrava per arsye tjeter aa koqe aa

 9. po mir mo kaq i paftyre je ti mer kriminel qe i ke duart vetem me gjak po ti duhet te futesh sa me pare ne burg dhe shum shpejt do te vije dita

 10. Raporti i DASH “masakron” Berishën, i kujton sulmin ndaj selisë së PD dhe vrasjen e 4 protestuesve më 21 janar,kete salih metaj rama i coje per skrap qe ne 2013 me vote dhe jo me revolucion demokratik ky ben cubin lac me fjale dhe kete vit as pushime nuk ben dot se rama ja ka shkerdhyer fisin keti spiuni agjent salih karaxhic berisha,ate tjetri metaj e dergoje ne presidencen burg dhe e ka cartifiluar dhe ky nuk po ben pushime por Pellet cdo dite po te njejtat gjera,shtatori po vjen o shpellkare te salih metaj

 11. Ditet e numeruara i ke ti o dopio non grata. Ne USA dhe UK nuk duan ta shohin surratin tat brenda kufijve te tyre. Je ne nje perpjekje te deshperuar per te shpetuar koken dhe llogarite bankare ne Qipro. Shkerdhate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.