• |
ide | kryesore

Dëshmia e babait të 7-vjeçares që u vra në Himarë: Jonadën e goditi me pjesën e motorit

-Instant, Lajme, Të fundit

Zbardhet dëshmia në polici e babait të 7-vjeçares Jonada Avdia e cila u vra nga skafi që drejtohej nga polici Arjan Tase.


Babai Bledar Avdia tregon momentet e fundit para se të humbiste vajzën e tij.


Ai thotë se skafi i drejtuar nga Tase e ka ndarë nga vajza teksa ishin duke notuar, por ndërsa ai është zhytur poshtë, motori ka goditur Jonadën duke i shkaktuar dëmtime në të gjithë trupin.

“Ishte ora rreth 14:00 dhe pranë bregut të detit isha duke u larë me vajzën. Në ato momente pashë një skaf të bardhë, me dy veta brenda tij. Skafi parkoi në bregun e plazhit pranë një hoteli dhe pashë që zbriti një vajzë dhe më pas një grua me dy fëmijë hipën në skaf dhe drejtuesi i skafit kaloi litarin me piketa dhe ishte duke lundruar në drejtimin ku po lahesha me vajzën. Erdhi në drejtimin tonë dhe hyri me shpejtësi të madhe dhe na ndau mua dhe vajzën. Unë u zhyta poshtë nën ujë dhe skafi goditi vajzën time me pjesën e motorit, duke e dëmtuar në të gjithë trupin. Skafi u largua, por pastaj skafisti u kthye, duke ndaluar skafin në breg”, mësohet të ketë thënë babai i 7-vjeçares.

 

 

5 Comments

 1. Raporti i DASH “masakron” Berishën, i kujton sulmin ndaj selisë së PD dhe vrasjen e 4 protestuesve më 21 janar,e thjeshte te paguaj per ate qe beri

  1. ky eshte koment automatik , por ti qe i nis keto komente automatike nuk di ca te them, nuk di ca te them, nuk di te ca them.

  2. Spartak Ngjala kerkonte te vdisnin 10 000 dhunues ne 2011. Perse nuk e fusin brenda ate spiun roboto, di gjo?

   Me kujtohet kur thonte ne Interviste ka lezet te shikosh rinine qe do ta hedhi pushtetin me dhune.

   Perse nuk e nxjerrin me ate interviste asnje NewsTV? nxirrjani dhe rikujtojani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.