• |
ide | kryesore

Hakerat paralajmërojnë qeverinë shqiptare: Së shpejti kemi një surprizë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër paralajmërim vjen për institucionet shqiptare pas sulmit kibernetik të bërë disa javë më parë. Përmes faqes “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut”, hakerat paralajmërojnë se do të nxjerrin të dhëna të tjera sekrete të qeverisë shqiptare.


Sipas asaj që shkruhet në “Homeland Justice” qeveria shqiptare po bën gjithçka që korrupsioni mos zbulohet, por dokumentet që hakerat pretendojnë të nxjerrin së shpejti qytetarët shqiptarë do të surprizohen.


“Së shpejti do të jeni dëshmitarë të surprizave të jashtëzakonshme në emrin tonë… Qeveria e Shqipërisë bën gjithçka që korrupsioni i saj të mos ekspozohet. Së shpejti do të jeni dëshmitarë të surprizave të jashtëzakonshme në emrin tonë…”, – shkruhet në faqen e “Homeland Justice”.

19 Comments

  1. Surpriza më e madhe për shqiptarët di të ishte sikur hakerët të kishin zbuluar që Rama më së funfi ka vendosur të japë dorjeqjen në shtator, apo që SPAK-u ka vendosur ta marë ate nën hetim duke i kërkuar dorheqjen.
   Po qe për punë skandalesh korruptive e hajdutllëqe, ai ka bërë në këto 9 vite në pushtet aq shumë sa një më tepër nuk luan asnjë rol.

 1. Kjo është një praktikë që Berisha e ka përdorur në vitin 1991 kur rrëmbyen katër arkivolë dhe rrëzuan shtetin. Që nga ajo ditë Policia nuk e mori më veten.

  E kanë bërë në 98-ën kur me arkivolin e Azem Hajdarit sulmuan dyert e Kryeministrisë; e kanë bërë sa herë ndonjë kriminel vritej në përpjekje me forcat e rendit duke e shpallur hero të PD Grupi xhihadist i dyshes agjent e spiun salih metaj kujtojne se cfare po bejn,nga njerez anonim nuk vjen asgje,vetem gjelle per shpellkaret e salih metaj qe te hajne Mut neper komente te portHalet e financuar nga kjo dyshe spiunesh komuniste

 2. Pse kam idene qe te gjithe kete hakerim e ka bere vete palloshi? Patroj ato qe e inkriminonin, si psh tenderat sekret , kadastren , tenderat me ppp , koncensionet dhe tani e bene te gjithe kete loje per te treguar se nuk ka gisht . na treguan emailet , por vetem ato qe nuk e demtonin palloshin , tani kerkojne te na mbajne me tulla te ngrohta .
  Ne kete loje te piset hakerimi , fshihet nje balene dhe kam idene se eshte vete palloshi .

  1. Shif ca kane nxjerre deri tani..asgje. edhe emaili i palloshit ishte sikur ky punonte nate e dite per hallexhinjte. Vk komplet e stisur..

 3. Hakerimi eshte bere nga brenda shqiperise. Gjithshka e sajuar, e stisur sikur eshte sulm etj etj. Te shpresojme qe serveri qe kerkonte te zhdukte Adriatik Llalla me ngulm te mos jete prekur (se nuk po degjohet me ajo histori).
  Qirjeveria shiqiptare mori nje “goxha kompani” per te rregulluar punet, thuhet me e mira ne bote, ironia nuk mbaron, kompania e kontraktuar (nuk dihet ka apo jo kontrate me qeverine) eshte nje paterice e google, e marre ne vitin 2021 prej tyre.
  Shpresojme se SPAK-u te kete nisur nje hetim te MIRFILLTE, pasi jam i bindur qe nuk do dalin jashte kufijve te shqiperise, Lugatet i kemi brenda territorit dhe me siguri duhet te jene shqiptare

 4. Meqe po pastroni vendin nga parazitet, shikoni mos gjeni edhe marreveshjet dhe pagezimet qe i ka bere kisha greke rames, lalli pederastit te tiranes, shkatterimin e mbi 500 fabrika/uzina ne bashkepunim me agjenturat armike, shoqeria “Shqiponja” me ne krye saliun, e cila i shiti nafte e arme serbit per te vrare popullin tone ne kosove, dosjet e 21 janarit, gerdecit, 1997, vrasjen e dritan priftit nga ilir muti (meta), bashkepunumi i sali parazit berishes qe prej 1976 me agjenturen serbe me pseudonim “brisku” dhe njekohesisht me ate greke per t’a zhdukur kete vend. Pra nxirrni te gjitha pislliqet e keture paraziteve. Faleminderit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.