• |
ide | kryesore

Këtë mbrëmje nisin tre kampionate. Ja ndeshjet

Sport

Këtë të premte staretojnë tre kampionate evropiane Premierligue, kampionati francez(Ligue 1) dhe Bundesliga gjermane.


Anglia e nis me ndeshjen mes Crystal Palace dhe Arsenal. Sfida luhet në 21:00.


Në kampionatin gjerman e hap sezonin 2022/23 Bayern Munich, pikërisht në transfertën e Eintracht Frankfurt nga ora 20:30. Këta të fundit më 10 gusht luajnë kundër Real Madrid, sfidë e vlefshme për finalen e Superkupës së Europës.

Ligue 1 ndërkohë e nis me përballjen mes Lyon dhe AC Ajaccios prej orës 21:00. Tashmë mbetet për t’u shijuar të paktën njëra prej tre ndeshjeve.

E premte:
Ora 20:30, Eintracht Frankfurt – Bayern Munich
Ora 21:00, Lyon – AC Ajaccio
Ora 21:00 Crystal Palace — Arsenal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.