• |
ide | kryesore

Porti i ri i Durrësit, Meta thirrje qytetarëve: Mos blini apartamente, është një skemë piramidale e qeverisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas thirrjes së bërë nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ndaj qytetarëve për të mos blerë apartamente në projektin për Portin e ri të Durrësit, edhe kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka përsëritur të njëjtin apel.


Sipas ish-Presidentit kemi të bëjmë me një skemë piramidale, pasi qeveria ka përgatitur një aferë korruptive pa memorandum dhe kontratë që do të shërbejë si skemë për t’i vjedhur paratë qytetarëve.


Postimi i Metës në Facebook:

MOS BLINI APARTAMENTE NË PROJEKTIN E PORTIT TË DURRËSIT!

 

MOS BINI PRE E MASHTRIMEVE TË KËSAJ SKEME TË PASTËR PIRAMIDALE!

I ftoj të gjithë qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve dhe të mos shpenzojnë asnjë qindarkë për blerjen e apartamenteve në Projektin e Portit të Durrësit, që nuk është gjë tjetër veçse një skemë e pastër piramidale për vjedhjen e parave tuaja.

Në mungesë të plotë transparence, për këtë të ashtuquajtur Projekt, nuk është publikuar asnjë memorandum, kontratë apo informacion se si do të bëhet ndarja e të ardhurave.

Është vetëm një aferë e pastër korruptive, që synon t’ju grabisë paratë dhe asgjë më shumë!

U bëj thirrje organeve të Drejtësisë të reagojnë menjëherë dhe të ndërhyjnë për të penguar nënshkrimin e çdo kontrate paraprake shit-blerje, në kundërshtim të ligjit dhe në dëm të qytetarëve.

35 Comments

  1. Aman mor ilir sa mendje ndritur paske qen 😂 po si ka mundesi mer burr i dheut qe tu hap sqepi kto koh apo te fuqizoi nofka Spiun ha ha ha

    1. Raporti i DASH “masakron” Berishën, i kujton sulmin ndaj selisë së PD dhe vrasjen e 4 protestuesve më 21 janar,spiuni salih metaj po ndihmon popullin me keshilla idiote

    1. Ok pra ik blini! Idiotaaaa! Sa raste ka qe jan bler e jan shitur tokat 2-3 here! Me pronesi te mbivendosur! Ik blini rrac e trash!

  2. Like o spiun pse nuk gje naj metod te shpetosh ceten (shpetim ske po vl hahahah) por rri tu hedh fjal pa baz e argumenta boshe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.