• |
ide | kryesore

“Rama do të marrë ‘mjekim’ të detyruar”/ Meta: Do të bashkëpunojmë me Partinë Demokratike

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar bashkëpunimin me PD për rrëzimin e qeverisë.
I pyetur nga gazetarët se si do të paraqitet ky bashkëpunim, Meta tha se opozita e vërtetë është në protesta çdo ditë, ndërkohë që denoncoi dhe një biznes të ri që sipas tij ka shpikur qeveria, atë me çështjet në arbitrazh.


Meta u ndal edhe tek kryeministri Edi Rama duke thënë se atij po i vjen shumë shpejt koha e mjekimit të detyruar duke nënkuptuar humbjen në zgjedhje.


Në çfarë formë do të vijnë protestat, në rrethe, apo vetëm në Tiranë?

Meta: Ne jemi në protestë çdo ditë, çdo orë, jemi në një aksion të përditshëm ballafaqimi, nxisim qytetarët shqiptarë të reagojnë në mënyrë demokratike ndaj kësaj qeverie që ka në program vjedhjen dhe grabitjen e pasurive, largimin dhe përzënien e të gjithë të rinjve, që kërkojnë një Shqipëri europiane, ku të gjithë të jenë të barabartë para ligjit.

Ky është programi ynë, dhe për këtë do të bashkëpunojmë me të gjithë ata që kanë ndërmend përmbysjen e shpejtë. Askush nuk e thotë me siguri se sa është borxhi real, do të habiteni me shumë çështje, vetëm në arbitrazh, askush nuk e di sa ka shkuar numri, është një biznes i ri që ka shpikur kjo qeveri. Edhe arbitrazhesh i kanë kthyer në biznes.

21 Comments

 1. As berisha e as Rama nuk i kane pasur aq poste te larta sa ti ne shqiperi , cfare i solle vendit ti – VIDEOSKANDALE asgje tjeter 🤝

 2. dy kriminelet dhe hajdutet jane bere bashke! Bashke do shkoin per lesh kari.Shume shpejt dhe ky do shpallet non grata Ky spiun i sigurimit duhet te paguaj mire per te gjitha vjedhjet dhe krimet qe ka bere si dhe per akrobacite politike qe ky i quan strategji..Partia e Leshe lise duhet shpartalluar komplet dhe kete e ben DASH dhe vota e popullit shqiptar

 3. mos fol per ramen ti o barkderr se vetem ke vjedh flori na dole dhe ish spiun i shtet do i besh mjekim rames ti ahahahhahaah

 4. merr dhe ata te pd merr dhe nje top volejbolli dhe futjani ndonje loj aty ne lalz se per kto jeni ne fund futjani icik raki

 5. Kjo ju shqeteson ju njerez,qe jane bere bashke ata te dy?
  Duhej tju shqetesonte ne fakt hajduteria gjiganteske ne çdo sektor,edhe aty ku nuk i shkonte mendja njeriut,rilindja ka shpikur marifete per te zhvatur,nuk ka lene vend pa perlare.
  Qofshi ju qe jeni,por zbatimi rigoroz i “per inat te sime vjerre,shkoj e fle me mullixhine”,nuk ju sjell asgje te mire.
  Do pendoheni keqas kur te vije dita qe te kuptoni se jeni bere vegel e hajduteve,por do jete vone.
  Perçarja vetem na demton dhe dihet qe kur zihen dy vete,fiton nje i trete.
  Te humburit jemi te gjithe ne,perveç atyre qe jane perfshire ne skandale,prandaj duhet te jemi bashke,me syte çele perballe te keqes qe na ka zene,dhe si duken gjasat,po nuk u ndalua,do na shnderrohet ne kancer per gjitge shoqerine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.