• |
ide | kryesore

Tensionohet situata/ Sulmohet me armë policia e Kosovës në liqenin e Ujmanit

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Kosovës është sulmuar me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur kur njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në liqenin e Ujmanit. Në këtë moment policia është sulmuar me armë zjarri. Deri më tani është raportuar se nga të shtënat nuk ka persona të lënduar.


Policia, ndërkohë, po vazhdon të vëzhgojë terrenin dhe ta trajtojë rastin për të zbuluar se kush qëlloi ndaj efektivëve.


“Njësia policore ka njoftuar se në drejtim të tyre ka pasur të shtëna me armë. Kanë qenë afërsisht 10 të shtëna me armë zjarri. Të shtënat kanë qenë të njëpasnjëshme, nga pjesa tjetër e liqenit dhe kanë goditur afër barkës së policisë. Nga këto të shtëna nuk ka persona të lënduar”, ka njoftuar policia.

3 Comments

  1. Lajmi i mire eshte se ASOSACIONi me kompetenca ekzekutive, dje vdiq edhe formalisht. Kjo i ka acaruar serbet dhe cetniket serbe si duket, duan te bejne kamikaz ndonje shka, dhe pastaj ta perdorin ne cdo mbledhje te OKB, media, te bejne dokumentar dhe filma per te, ta mbushin veriun me lapidare, te organizojne peligrinazhe cdo vit per te kujtu “heroin serb”. Dhe ne fund humbjen e radhes ta shnderrojne ne fitore mitike. Nje politike e njejte shoviniste serbe tashme e njohurprej te pakten 200 vitesh.

  2. A ka ndonji koment ministria e jashtme e Alvaniqise,bre ?!
    Po Edvin SHKERDHUA a ka ndonji cope muti me hanger nga ai i Vicicit??
    Po serbeve pse nuk i thu’ VAMPIR mor shkerdhate,eahh…
    Epo Edvin Rama te QIFSHA ROBT!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.