• |
ide | kryesore

3 viktima të tjera nga covid, nuk ndalen infektimet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit ka tre humbje jete me Sars-Cov2: dy qytetarë nga Tirana të moshave 61-65 vjeç, një qytetare nga Lezha 83 vjeçe.


Në 24 orët e fundit janë kryer 1318 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 538 qytetarë, në këto bashki: 184 në Tiranë, nga 52 qytetarë në Durrës, Fier, 25 në Vlorë, 24 në Sarandë, 23 në Lushnje, 18 në Divjakë, 17 në Kavajë, 16 në Berat, 15 në Shkodër, 14 në Kamëz, 11 në Himarë, nga 9 qytetarë në Vorë, Pogradec, 8 në Shijak, 7 në Mallakastër, 6 në Gramsh, nga 5 qytetarë në Dimal, Elbasan, Peqin, nga 4 qytetarë në Malësi e Madhe, Krujë, Patos, Përmet, nga 2 qytetarë në Kukës, Kurbin, Delvinë, Finiq, Gjirokastër, nga 1 qytetar në Vau i Dejës, Mirditë, Dibër, Selenicë, Tepelenë, Kolonjë, Poliçan.


Janë 7,549 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 28 pacientë.

Janë shëruar 657 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 306,402 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (7 Gusht 2022)
Raste të reja ditore 538
Të shëruar në 24 orë 657
Të shtruar në spitale 28
Humbje jete në 24 orë 3
Testime ditore 1318

Testime totale 1,930,953
Raste pozitive 317,514
Raste të shëruara 306,402
Raste Aktive 7,549
Humbje jete 3,563

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3,662
Fier 806
Durrës 665
Vlorë 543
Elbasan 398
Korçë 310
Gjirokastër 307
Berat 229
Shkodër 219
Lezhë 213
Dibër 147
Kukës 50


2 Comments

  1. Me te frikshme jane statistikat fallco se sa vdekjet qe ndodhin vertet per shkaqet e gjithesecilit qe mban mbi trup.

    Sikur shteti te ishte kaq i rregullt si keto statistika , nuk do vinin verdall Shqiptaret me veten e tyre ne histori.

    Megjithate keshtu ju a do planfikimi dhe axhenda e perbashket globale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.