• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shkrumbohet kurora e gjelbër e Elbasanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prej pasdites së të dielës vijon të digjet nga flakët kurora e gjelbër e qytetit të Elbasanit e njohur edhe si “Ullishtja”.


Sipas nënkryetarit të Partisë Demokratike, Luçiano Boçi në zonën në fjalë janë shkrumbuar mijëra rrënjë ullinj dhe banorët kanë tentuar të shuajnë flakët me mjete rrethanore.

Boçi akuzon qeverinë se ka lënë banorët në mëshirë të fatit duke rrezikuar jetën e tyre.

Për ngjarjen reagoi edhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta që apeloi se strukturat shtetërore duhet të lënë pushimet dhe shuajnë zjarret që kanë përfshirë vendin. ©LAPSI.al


May be an image of sky May be an image of sky

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.