• |
ide | kryesore

Identifikohen viktima dhe autori i vrasjes në Maliq

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Identifikohet viktima e vrasjes me thike në Maliq. Mediat raportojnë se ka mbetur i vrarë shtetasi Nesti Sotiri, rreth 60 vjeç.


Po kështu policia ka identifikuar dhe autorin e dyshuar, Velo Azisllari. Mësohet se si viktima dhe autori janë që të dy fermerë, dhe merren me bagëti.


Sherri mes tyre ka nisur për motive të dobëta, teksa të dy kanë goditur njeri-tjetrin dhe janë dëmtuar me mjete prerës. Si pasojë njëri ka ndërruar jetë, tjetri ndodhet në spital.

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 08.08.2022, rreth orës 21:40, jemi njoftuar se në fshatin Rëmbec, Maliq, gjatë një konfliti për motive të dobëta, ishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasi N. S., i cili pasi mbërriti në Spitalin e Korçës, ka ndërruar jetë.

Menjëherë pas marrjes të njoftimit, shërbimet e policisë janë nisur drejt vendngjarjes ku bënë të mundur edhe identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, konkretisht shtetasi V. H., që për shkak të dëmtimeve të marra, ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës, me të cilin do të kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.