• |
ide | kryesore

Kancelari Scholz nuk heq dorë nga sanksionet: Qëndrojmë krah Ukrainës

-Instant, Lajme, Planet

Kancelari gjerman Olaf Scholz nuk mendon se sanksionet ndaj Moskës duhet të zbuten edhe pse faturat e energjisë për qytetarët gjermanë po rriten si pasojë e problemeve me furnizimin me gazin rus.


Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i qeverisë gjermane, i cili shtoi se në muajt e ardhshëm situata parashikohet të jetë edhe më e vështirë.


“Na presin muaj të vështirë përpara. Por është e qartë se ne qëndrojmë fort në anën e Ukrainës dhe qëndrojmë pas sanksioneve që kemi rënë dakord së bashku me Bashkimin Evropian dhe komunitetin ndërkombëtar”, tha ai.

3 Comments

 1. Pse nuk e beni top model i vogue ate zhelenskin ?

  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left and socialists

 2. O rrobqirpoku ishe too pederast Gjerman Sorrosian kur u pushtua Afganistani, Iraku, Siria, Libia, Jemeni dhe Somalia? Ku esjte dwklarata jote per Miliona palestinez qepo vret Izraeli? Rrobqur cifut sorrosian

 3. O rrobqir po ku ishe ti o pederast Gjerman Sorrosian kur u pushtua Afganistani, Iraku, Siria, Libia, Jemeni dhe Somalia? Ku eshte deklarata jote per Miliona Palestinez qe po vret Izraeli? Rrobqir Cifut Sorrosian

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.