• |
ide | kryesore

Pamjet nga aksidenti në aksin Lezhë-Shkodër, 4 të plagosur në gjendje të rëndë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një aksident i rëndë është shënuar paraditen e kësaj të hënë në autostradën Lezhë-Shkodër, ne afërsi të fshatit Piraj. Dy automjete u perplas me njëra tjetrën dhe per pasoje mbeten të plagosur 7 persona, 4 prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore. Në përplasje janë përfshirë automjetet tip “Mistsubishi” dhe “Audi”. Shkak për aksidentin mendohet të jetë bërë një parakalim i gabuar nga automjeti tip “Audi” me targa të Kosovës.


 


Te plagosurit dërguan me urgjence per ndihme mjekesore ne spitalin rajonal të Lezhës. Aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata trafiku. Lëvizja e automjeteve është devijuar në aksin e vjetër Kallmet-Dajç.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.