• |
ide | kryesore

Vdekja e Jonadës, sërish protestë përpara kryeministrisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një tjetër protestë do të mbahet mbrëmjen e sotme përpara kryeministrisë për vdekjen tragjike të vogëlushes Jonada Avdija në plazhin e Potamit në Himarë. Të enjten e kaluar protestuesit lanë 72 orë afat për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro dhe drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, i cili tashmë ka përfunduar pa asnjë reagim.


Protestuesta organizohet sërish nga shoqëria civile. 7 vjeçarja Avdija ndërroi jetën në plazh pasi u godit nga një skaf i madh që drejtohej nga ish efektivi i policisë Arjan Tase.


6 Comments

 1. Ja si perdhoset kujtimi i asaj vogelusheje.
  Duke perseritur te njejtat gjera me preteksin ‘ per Jonaden’ aqe me bajate behen, kalojme ne rutine e degradim.
  Thjesht per qellime politike. Sa here do perseriten keto protesta me kete preteks , aq me pak njerez do dalin, ose te pakten ata qe dolen vertet per te heren e pare, tani nuk do dalin me.
  Dhe ne fund do mbeten thjesht militantet e PD-LSI.

  1. Ti nuk besoj se ke dale as heren e pare, keshtu qe rri bej fresk qeverise dhe mbylle gojen.
   Por mos harro, asgje nuk ka ndryshuar, asnje pergjegjsi, asnje mase nuk eshte marre dhe neser larg qofte femija jot, i imi apo i kujdo qofte mund te ndaj te njejtin fat me Jonaden.

  2. O Deja Vu idiotipatronazhist muti komunist i fëllqur shitës i moralit te organizata kriminale rilindja. të kishte ndodhur qoftë larg në familjen tënde fëmija ose nji antarë tjetër i familjes ndryshe do komentoje mor gamar koperative

 2. Për 13 vite me radhë, nga viti 2009 deri në vitin 2022, Fatmir Mediu e ka zhvilluar betejën jo për të bindur drejtësinë për pafajësi, por për të mos lejuar gjykimin për rolin e tij si njeriu që bëri letrat e Gërdecit për llogari të Sali dhe Shkëlzen Berishës, të cilët po bënin biznes familjar me punishten e vdekjes.Per bythen e qelbur te spiuneve agjent salih metaj shpellkaret ngrihen ne mbrojtje te krimineleve salih metaj dhe jo per vajzen e vogel,nuk e han me sapunin per djathe ky popull o te mjeret ju shpellkare

  1. U befsh ti bashke me te gjith sgoket dhe shoqet e tu Gerdec. Qelbesira pagohe i me taksat tona per te mbush internetin me budallalkeqe.
   Ju raft ne koken tuaj kjo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.