• |
ide | kryesore

Zjarr i madh në Divjakë, Braçe i revoltuar: Kjo është kriminale dhe e qëllimshme (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e Shën e Premtes në Divjakë. Flakët të ndihmuara nga era e fortë kanë përparuar deri në afërsi të rezervuarit të Divjakës, shume prane fshatit Gërmenj. Zjarri i madh në Selenicë, ministri Peleshi apelon banorët pranë vatrave që të evakuohen Raportohet se nga flakët janë djegur dhjetëra hektare ullishte, pemëtari e shkurre të thata dhe sipërfaqe me bar të thatë. Zjarrfikëse të Beratit, Fierit dhe Kuçovës ndodhen në vendngjarje pasi mund të ketë përhapje drejt fshatit. Deputeti Erion Brace ka publikuar një video teksa thotë se kjo është e qëllimshme dhe kriminale. 5 Comments

  1. tu rrruani karin atyre qe vune flaken

    mbertheni dhe futni brenda politikanet qe e dogjën dhe e vodhen shqiperine

  2. Për të çuar deri në fund mallkimin që ka prekur opozitën nga cinizmi i Sali Berishës për ta keqpërdorur atë për hallet e tij, ata që drejtuan sot opozitën janë gjithë figurat qesharake të shoqërisë civile të Berishës, d.m.th. militantët më qesharakë, dhe më të papranueshëm në opinionin publik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.