• |
ide | kryesore

Zjarri në Selenicë shkrumbon dhjetëra hektarë tokë, digjet edhe një shtëpi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një vatër zjarri është përhapur që prej mbrëmjes së djeshme në fshatin Dushkarak të Bashkisë Selenicë. Flakët kanë vijuar edhe sot, të favorizuara nga era dhe kanë djegur rreth 30 hektarë me shkurre, pemtari dhe ullinj.


Një banesë është djegur, ndërsa po punohet që flakët të mos afrohen drejt banesave të tjera.


Zjarrfikësja e Vlorës nuk ka patur ndërhyrje ndërsa ajo e Selenicës e ka të pamundur që me një mjet zjarrfikës të shuaj flakët. Zjarrfikësit nga Vlora nuk janë të gatshëm për të shkuar në vendngjarje, pasi mjetet janë në vatra të tjera zjarri.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.