• |
ide | kryesore

Prej muajsh i kishin prerë dritat/ I jep fund jetës 48-vjeçari në Përrenjas

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 48-vjeçar i ka dhënë fund jetës në Përrenjas në kushte të rënduara psikologjike. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rrajcë, në lagjen Krastë kur Fatos Çollaku është gjetur i varur në një pemë afër shtëpisë.


Ai jetonte në kushte tepër të vështira ekonomike dhe prej disa muajsh familjes së tij i kishin ndërprerë dhe energjinë elektrike pasi nuk kishte paguar.


Prej muajsh familja e tij nuk kishte energji elektrike, pasi ia kishin prerë për shkak të mos pagesës. 48-vjeçari jetonte bashkë me motrën, me ndihmat e banorëve të fshatit.

Policia ka kryer veprimet hetimore në vendngjarje, për rrethanat e plota të ngjarjes. Ndërkohë që trupi i tij gjendet në morgun e Elbasanit, ku akoma nuk është paraqitur mjeku ligjor për ekspertizën ligjore për të përcaktuar shkaqet, në fshat është përcaktuar varrimi tij në orën 17:00.

 


21 Comments

  1. Po tani qe e verteta na del qe te ndjerit nuk i eshte prere ne asnje moment energjia elektrike , cfare do beni ju komentues te frustruar qe keni komentuar me poshte ? Do ta lepini m_tin qe nxorret nga goja ?
   Hiqni dore te beni politike me vdekjen, se nuk do ju dali mire asnjehere.
   Varferia do egzisotje ( ne rastin me te mire) dhe nja 50 vite te tjera, dhe drama te tilla do kete perseri,
   Cfare do beni ? Sa here do kete nje fatkeqsi te tille do shani kundershtarin politik ? Sot po shani ju te PDs, neser nese vini ju ne pushtet do ju shajne ata te PS.
   Hiqni dore te beni politike me vdekjen se me shume dukeni si cakej politike se sa vertet te indinjuar nga keto fatkeqsi.

   1. nuk the nje fjale per inceneritoret., Becchettin,drogen e banana king,rruget e florinjta e miliarda euro te vjedhura ketij populli nga vampiri me vampirushet e tij.rrofte hajduteria,poshte populli.

    1. Shume dakort me ty. Per keto ceshtje jam gati te dal ne proteste me ty ! Por jo per drama me varferine si kjo e sotmja.

   2. Ku eshte kjo e vertete qe thua ti ? Te gjitha portalet te tille e japin lajmin , ti pse shqetesohesh dhe me e forta nga e dine ti ? Apo je pjese e sektit mavi dhe keshtu duhet te thuash . Pale na dilke edhe ne proteste .Kush te lexon e kupton se ti je kail te beshe harakiri sesa te dalesh kundra vullnetit te partise .

 1. Keta jane te pashpirt , pale quhen edhe parti social-iste .
  Keta jane xhahil te fukarait dhe miq te krimineleve .
  Duhen shporrur me doemos ky sekt antishqiptar .
  Ça prinsi o milet ti beni shkrumb e hi institucionet shteterore .

  1. 08:21
   Po paske qenë mut muti
   Po si mor palaco flet për njeriun e mjere
   Ti e shef o syplasur se ku ka jetu ai.
   Sikur edhe dritat mos ti kishin prerë
   Ai ishte i vdekur i pakallur
   Oklysha bucash që e shisni b për 5 lekë të qelbur majtas ,djathtas a se shihni si eshte katandisur ky vend.
   Ke frikë të hapësh televizorin.vrasje ,vdekje ,varje fukarallik maskarallik

 2. ngjarje tragjke , kur ndodhin nga varferia e skamlleku jane edhe me te trishtushme , po krijohet nje kalse e pasur kryesishte te lidhur me qeveritrare dhe te gjithe me prejardhje komuniste , baballarte ju grrabiten pronat [pronarve legjitim me tortura cnjerzore ne 45 -90 , femijet ne post komunizem po investojne grabitjet e baballarve e gjyshave sadista komunista.
  n.q.se i kane nderpre dritat zoti i vrafte .
  qofte i xhehenetit.

 3. E kuptoni ambasada amerikane dhe te tjerat cfare varferie kane njerezit, kurse ju beni xhiro me skafet e oligarkeve.

  Shkoni vizitoni edhe famije te tjera ne kete gjendje, dilni nga darkat qeveritare,pasi ne syte e shqipetareve nuk jeni me pak se kjo qeveri hajdutesh.

 4. Ju qe beni si te prekur nga varferia etj, a keni ndihmuar ndonje te varfer ne jeten tuaj? Apo jeni vetem per te ber gam gam si sumqira qe jeni? Jo cdo gje e ben shteti

 5. Me aq sa kemi pase mundësi kemi bërë
  Po ti mire qe s’ben po edhe tallesh o
  I tallur. Sa për sumat mbaji se po ju shërben.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.