• |
ide | kryesore

Rama shkarkon zv.ministren e Turizmit

-Instant, Lajme, Të fundit

Zëvendësministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave. Çuçi e mbante këtë post që prej vitit 2017.


“Në  mbështetje  të  nenit  100  të  Kushtetutës  dhe të  pikës  2,  të  nenit  6,  të  ligjit  nr.  9000,  datë 30.1.2003,  “Për  organizimin  dhe  funksionimin  e Këshillit  të  Ministrave”,  me  propozimin  e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave VENDOSI: Znj.  Ornela  Çuçi,  zëvendësministër  i  Turizmit dhe Mjedisit, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendim.41 Comments

  1. Ça e ke kete emre o kari? Kombi eshte gje e shenjte o kurve .
   Ne pergjithesi kurvat grekosllave kamuflohen , e gjoja japin mendime por ne realitet duan vetem perçarje krahinore , politike e sidiomos fetare . Motrat , grate dhe gjakun e kurves te gjithe antishqiotareve .

  2. Nuk e kuptova c’pune kane me shqipetaret duke i share. Mendo dhe vendos per veten dhe familjen tende. Nese familjen dhe fisin i ke te dhjere, nuk eshte faji i shqipetareve.

 1. zv.ministria Ornela Çuçi ka ber ne pune te mir por rasti i fundit qe u be ne potam ishte shume i frikshem dhe beso ko ka qene arya kryesore pse eshte shkarkuar githsesi i uro suksese

 2. mendo se ky shkarkim ka ardhur prej ngjardhjes qe ka ardhur ne kohen e fundit me vjen keq per shkarkimin por medoj se eshte i arsyeshem

 3. Po te ishte shkarkim te pakten, nuk jemi te shkarkimi por te pasarelat e modes/ prej aty… direkt…. pffffffffffffffffffffffffffffff turpi 🤗 Ajo ka qene e ngarkuar… dhe Ky (apo KM-ja) e ka liruar…. Kaq eshte…
  Ky nuk perben as njoftim per twitter e ER-se…

 4. boll me njerez qe shperdorojne detyren.Kushdo qe nuk meriton postin qe ka ne dore duhet te largohet. Vetem keshtu ecen ky vend.Pergezime rames

  1. Rama gjithmone ben me te miren per vendin keshtu qe edhe kjo gje jam e sigurt qe ai e di mire pse e ka vendosur

 5. E para punes lajmi gabim esht hedh edhe informohen gjith qytetaret keq se ajo ka qen dakord dhe ka dhon dorheqjen vet

 6. po se kan fajin per cdo gje qeveritaret po jemi njerez me mentalitet te prapambetur e nuk mbajme pergjegjesi fare

 7. Tregoni pergjegjsi te mbajtur me kete veprim. Shpresoj te vleresohet nga protestuesit dhe ta kuptojne qe faji sishte i asnjeriu vec shkaktarit.

 8. Ne fakt, kjo Ornela, nuk duhet te ishte emeruar fare. Bejini nje verifikim te diplomave kesaj ish zv/ministreshe. Ka “perfunduar” shkollen e mesme part time ne GJ. Nuk ka shkuar fare, se eshte martuar qe 15-16 vjec dhe punonte. Perfundoi Universitetin ne GJ me parate e ish burrit, ne kohen qe ishte doganier dhe ne te njejten kohe, ajo punonte full time ne prefekture. Si i beri keto shkolla edhe duke punuar full time edhe shkola full time, edhe qe na doli edhe me 10-ta. Verifikoni studimin ne doktorature se e ka plagjiature. Kjo eshte Ornela qe njohu veten dhe ngjiti, ne fakt fluturoi mbi shkallet e karrieres dhe shkelmoi familjen, burrin, qe e beri “intelektuhale”. Ka edhe OJF dhe i siguron projekte e te ardhura te mira, duke qene ne qeveri. E njohin mire gjirokastritet. Emerimi saj ka qene TURP!!Ne fakt gjithe emerimet e ketij lloji, qe jane me shumice jane turp i ketij vendi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.