• |
ide | kryesore

Hakerat nxjerrin e-mailet e ministrisë së Jashtme: Ishte zgjedhja e popullit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Grupimi i hakerave i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut”, që pak ditë më parë publikoi materiale të hakeruara nga e-mail i kryeministrit Edi Rama ka nisur të publikojë të dhëna të vjedhura nga Ministria e Jashtme e Shqipërisë.


Në faqen e saj të internetit hakerat njoftojnë se Ministria e Punëve të Jashtme “ishte zgjedhja e qytetarëve” në sondazhin që ata kryen për publikimet e radhës.

Ata kanë ngarkuar 578 dokumente nga ambasadat e Shqipërisë në Athinë, Shkup dhe Moskë. Grupi i hakerave në fjalë është duke publikuar edhe materiale që janë fshirë nga inbox-i i ambasadave.


Në këto dokumente gjithashtu janë edhe e-mailet që emigrantët shqiptarë u kanë nisur ambasadave tona të akredituara në shtete e huaja, ku shumica janë kërkesë për pajisje me karta identiteti si dhe për prokura. ©LAPSI.al

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.