• |
ide | kryesore

Meta i drejtohet Ramës: Unë i bie më të fortit, e këpus në mes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se e pret një betejë e fortë politike nga shtatori. Ai tha në takimin me strukturat e Tiranës se do ta shembë sistemin e kalbur dhe të korruptuar që ka krijuar kryeministri ashtu siç shembi në emër të ligjit të gjitha kioskat te “Parku Rinia” në kohën kur ishte kryeministër i vendit.


“Ndaj edhe pse ju duket gushti pak si i nxehtë, të jeni të sigurt se shtatori do të jetë përvëlues për këtë sekt të korruptuar. Për këtë sekt që ka humbur çdo lidhje me vendin, me qytetarët, me hallexhinjtë, me njerëzit e ndershëm. Këtë sekt që nuk ngopet së torturuari dhe shkaktuari vuajtje ndaj qytetarëve më të rregullt dhe më të thjeshtë të vendit tonë.


Unë jam këtu që të mbaj premtimet dhe premtimi im është se siç shemba në emër të ligjit dhe të ardhmes së Tiranës, gjithë kioskat e të fortëve e Parkut Rinia dhe të tutorëve të Edit, kështu do të shemb i pari unë dhe ju një milion të qytetarëve të Tiranës, të gjithë së bashku, këtë kalbësirë, regjim që vetëm vjedh, mashtron grabit, tjetërson pronat e qytetarëve me falsifikime.

Por do t’i japim dhe ndëshkimin e merituar që kurrë në historinë e Shqipërisë dhe Tiranës askush të mos guxojë të mashtrojë popullin, të shkelë Kushtetutën dhe ligjin dhe ndëshkimi i këtij sekti do të jetë shembulli më i mirë për të gjithë ata që do vijën të qeverisin, sesi nuk duhet të qeverisin”, tha Meta.

Me tej Meta i ka dërguar edhe një “mesazh” Edi Ramës, duke i thënë: “Si çun i Pazarit të Ri dua t’i them çunit të Kristaqit, që edhe ai e di që unë këtë e kam mësuar nga “Pazari i Ri”, unë i bie më të fortit, ky nuk është më i forti por bën si më i fort… e këpus në mes edhe t’i duket Erioni Kolonjës, ti duket gjigant. Edhe unë i bie vetë, s’ka nevojë, i bie me kënaqësinë më të madhe, i bie në emër të Shqipërisë”- tha Meta.

36 Comments

 1. Bravo, me ne fund fole si burrat ., e gjithe Shqiperia do te behet opozite e te keqes, kunder ketij vampiri kriminal qe me c’rregullimin ekonomik qe ka shkaktuar po i detyron te varfrit te vetevaren nga turpi i pamundesise nderkohe qe horrat e droges copetojne me skafin antiligjor te Gjiknurit dhe femijet e pafajshem si Jonada! Kush eshte ende me Edi Ramen, turp ti vije ..

  1. Te vij turp ty o EV. Qe mabn krahun e ketij idiotit. Qe flet si koqe kandari.
   Te kesh shpres te keta, eshte me ja fut vetes bam.

   1. Shtangist i biri rrexhepit. Te ngre lart e te keput ne mes.
    Hahahaha c na degjojn veshet.
    Ne dor te kujt ka ren opozita.

    1. Tani, puna ka ardhur që opozita dhe populli opozitar nuk ka ç’farë të humbasë më; kujdes juve që keni vjedhur mizorisht këto 9 vjet, do keni të bëni me njerëz shumë të zemëruar dhe në këto raste pasojat janë të pa parashikueshme.
     Prandaj qeverisja është art dhe nuk tentohet të stërzgjatësh pushtetin edhe kur e kupton që popullit i ka ardhur në “majë të hundës”.Është mirë të ikësh me “lezet”sesa me “dajak”.(është e këshillueshme…)

     1. Te ka ardh ty o koqe ne maj te hundes. Jo popullit. Ti nuk je populli. Mos fol ne emrin tim.
      Un flas vet.
      Te pa kenaqur ka pas, ka dhe do te ket gjithmon. Po nuk ndodh qe pakica qe bertet fort. Te kthej me, keshtu kemi qef ne, shumicen. Nuk jan keto rregullat, nuk lozet keshtu loja.
      Nuk te pelqen. NA PLASI TRAPI.

   2. Une mbaj krahun e popullit, ato qe thote ai dua ti bej dhe une, vetem rq si ty jane ende me kriminelin qe po privatizon Butrint, Drilon, etj cdo qytet i Shqiperise po ben nje superprone per Edi shkerdhaten dhe shkerdhatat si ty! Ik q*hu tani mjeran i pushtetit kriminal se do ju terheqe zvarre nje popull i tere

  2. Haha 😂😂 Bela bela çfare na gjeture neve si njerze dhe kombe me keta hajdute, spiun, vrase dhe Turqe Lindore Otomane. Ky flet si lacat e lagjes Saliu si Bajaktate, Rama si Otomane Talibane që të tre jane një muttttee

 2. Për 32 vite me radhë, si askush tjetër, Sali Berisha, një ish-konunist i ’68-s ka përdorur kartën e anti-komunizmit në funksion dhe për llogari të pushtetit.

  Ai kundërshtoi ligjin për hapjen e dosjeve në vitin 1992 dhe ish të përndjekurit politikë u vetëdogjën të gjallë dhe hynë në greva urie vetëm gjatë dy mandateve të tij.Komenton dhe kelyshi i ilir metaj emiljano aleksi qe erdhi ne tirone nga shinat e trenit ne kucove

  1. O Like leke i madh ne loje e ti mbete jashte.
   Jo se ske po pse ta kaloj Edi dhe lali Eri.
   Keshtu qe mobilizo militamtet e LSI, mderto kauza kombetare fallco dhe nertit cakalli cakalli , se tani ujk nuk behesh dot ti.
   Je i mbaruar, karte e djegur.
   Te isha si ty ndertoj nje vile jone lalez, por ne malet e Skraparit e fshihesha aty.

 3. O ti i paemer i ores 22:42.
  Per ke popull e ke fjalen?
  Per popullin qe ke ne shpi.
  I o kar me zile. Flet dhe ne emer te popullit.
  Populli flet nje her ne 4 vjet.
  Prit ne 2025 dhe shikoje prap popullin.

  1. Popullin qe ndalte Lul plehra, ai popull do ju shkerdheje te 14tat! Shih shtatorin bq me pagese, nuk ju le njeri deri ne 2025! Ju nuk jeni popull jeni vetem ca letyra qe keni frike nga zemerimi popullor, as policat e ndershem nuk keni me vete më o shtet i falimentuar me 87 % borxh kombetar! Une jam biznesmen i ndershem, nuk e rruaj fare per komente rrogetaresh mizerje, ju jeni te perdorur se parate i vjedh Ramsesi dhe gruaja! E di historine e Markos te Filipine dhe gruas Imelda, si ai do perfundoje dhe ky pusht KM

   1. I paemër 10/08/2022 te 23:15 – shko pi ilacet e kokes. Ka 8 vjet qe vjen e iken Shtatori dhe idiotet si puna jote vazhdojne te belbezojne, “Shtatori, Shtatori.” Nese nuk e di ka mjek psikiater per keta lloj njerezish.

 4. Ti “biznesmeni” i ndershem.
  Per ke shtator e ke fjalen.? Te kujt viti? Sa shtatore do kalojn, dhe ti prap do shkruash ketu, per shtatoret qe do kalojn.
  Po nuk ka gje, me behet qef qe keni krijuar nje ide qe ne shtator do behet nami. Por sa me e madhe ideja qe krijoni. Aq me i madh do jet zhgenjimi qe do ndieni.
  Akoma rroni me iden, se do vini ne pushtet me dhune. Po ta them dhe ngulite ne mendje. Je nje mjeran i genjyer keq.
  Do ta kuptosh nje dite te larget. Qe je keqperdorur per interesa te dikujt qe nuk ja vlente.

  1. O ditezi, se me dukesh sikur je Lorenc Vangjeli a Frrok Cupi qe keni detyren e propagandes edhe naten! E kam fjalen per shtatorin e me pak se 30 dite! Mos shih shume endrra, kane kaluar shtatoret sepse protesta e dhunshme i ndalonte Luli qe kishit blere 5 milione Euro. Ai eshte shembelltyra e tragjikomedise si i mbani njerezit nen mashtrim ju, per pushtetin blini dhe Gaz Bardhin! Nuk eshte zhgenjim personal, une jetoj me punen time ushqehem, nuk jam oligark si Lluca me shok! Qe te kesh nje ide te qarte, ne balline lapsi ka lajm per vetevrasjen e nje te shkreti, lexoni ju o kafshe ca shkakton i rrjedhuri juaj me krimet ekonomike? Po vrasjet qe bejne komisaret me 600 mije euro pasuri, me skafin e pa rregjistruar te Gjiknureve qe ishte vetem per operacion policor se ishte i fuqishem, dhe per vrasjen e atij engjelli ca ndieni? Po per qindra e mijera krime qe kryen ky pushtet a ju vjen keq, ju jeni monstra te peshtira! Une jam vetem me te drejten, me ndergjegjien, nuk kam asnje interes as te Likja as te Sali por perballe te keqes me te madhe sic eshte drogaxhiu dhe gruaja e tij, zgjedh te keqen me pak te vogel! Nuk i dihet, them Likja dhe Sala duan te pastrojne ndergjegjien dhe do i bejne nje te mire shqiptareve duke zhdukur kete palaco qe vetem ai ka 8 miliard pasuri! Po oborri i tij i gjakpiesave te popullit sa pasuri mund te kene valle? Te isha si SPAK hyja ne histori, i arrestoja keta plehrat e Rilindjes se i kane bere vjedhjet aq te dukshme sa edhe KIM do ju lere ne balte se shpejti, ne mos ju ka lene! Dhunen e perdor populli kunder politikaneve qe skane limit ne krime! Nuk jam mjeran per fatin tend te keq, kam 240 mije ndjekes ne FB dhe nuk shitem, si une ka plot njerez te ndershem Shqiperia! Interesi im i vetem eshte te shpetojme nga kjo bande kriminelash, fatkeqi i vetem je ti po te mirekuptoj, te duhet muti i Rilindjes ta hash per te mbijetuar! Nuk ju pi me uje propaganda ..

 5. E kur u be dhe ky katnari skraparit tirons moooooo 🤦‍♂️ Ti e ke te shkrujtme ne balle qe je nar mer qyrrs muti, kokcepsh

 6. Ti te rru karin o katunar Cepani Kur ke frike ben si i forte .shume shpejt do ta shkerdheim nonen ne pidh sic ju shkerdhy non grates Moniken ta shkerdheshim te shallvaret per nje karamele ashtu do shkerdhehesh dhe ti

 7. Edhe këtij i ka ikur patllakja fare. U zhdukën pëllumbat. Se gjen çokun më. U kënaqëm me këta debila, çuna pazaresh të reja e ku di unë. Copë copë Shqipëria me këta.

 8. /Por do t’i japim dhe ndëshkimin e merituar që kurrë në historinë e Shqipërisë dhe Tiranës askush të mos guxojë të mashtrojë popullin, të shkelë Kushtetutën dhe ligjin dhe ndëshkimi i këtij sekti do të jetë shembulli më i mirë për të gjithë ata që do vijën të qeverisin, sesi nuk duhet të qeverisin”, tha Meta./

  Hallall Ilir! Fjalët e tua në vesh të Zotit!

  Ke të bësh me një sekt satanik, janë një, por jo të pathyeshëm. Në kohë kritike si kjo e sotmja secili duhet të marrë pozicion. Indiferenca çon uje dhe mbështet këtë sekt komunisto-luciferian në pushtet.

  Dhe ke mbështetje nuk je vetëm.

  1. Miri, ke te drejt. Vertet qe nuk eshte vetem. Ka budallenj plot ne kete dynja.
   Nje nder ta je dhe ti.
   Ti o ti. Mos u cudit, problemi i budallait eshte se kur ja thon te tjeret, cuditet.

 9. Degradimi i ketij palaco bur, nuk paska te sosur.
  Kete gjuhe perdori dhe para zgjedhjeve te 2021, dhe perfundoi me ate rezultat qe perfundoi. Ky qenka nje plere, nje ordiner i mbaruar. Kush e rruan per kete, nje zot e di

 10. Te flase nje politikan ish kryeminister, ish president etjetj, ne kete menyra eshte per te ardh keq per kete popull ke ka patur ne krye.
  Si mundet ne 2022 ti drejtohesh njerezve ne kete menyre?!!!!! Ketyre ju ka mbet ora ne 92. Si mund te krahasosh Ramen me kete pijanec te lodhur , per oratori, per qytetari, per seriozitet?!!!!
  Ketij pijaneci ordiner nuk i shkojne as leket, se gjithe jeten do i varen breket. Bertet ky per shtet, bertet ky per korrupsionin. Shko mor idiot fshehu diku, ul koken ha mut.

 11. C’eshte ky politikan horr , qe perdor fjalor rrugesh , me keq se nje rrugac i ndyre. Ky duhet te zhduket nga politika se vetem helm , vrer nxjerr nga goja. C’ben kjo drejtesi xhanem qe nuk merret me kete jashteqitje te kombit. Ky nxit dhe inspiron dhune . Cfare po jetojme ne keto kohe…….

 12. Ti te rru karin o katunar Cepani Ti je frikacak dhe dhjet gjak se e di qe shume shpejt te pret burgu dhe do te marrin gjithe pasurine e vjedhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.