• |
ide | kryesore

Nuk gjenin hotelin që kishin prenotuar, 4 turistë holandezë “humbasin” në Berat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy turistë kishin prenotuar “online” për tu akomoduar në një “hostel” në Berat por prej disa orësh endeshin “kuturu” në rrugët e qytet.


Pasi kishin shëtitur disa orë në lagjet muzeale të qytetit dhe duke mos gjetur dot drejtimin e duhur drejt vendqëndrimit të tyre, 4 turistë hollandez kanë kërkuar ndihmën e policit të parë që kanë parë në rrugë,të veshur me uniformë policie.


Në ndihmë të tyre me pas kanë ardhur edhe efektivë të tjerë të policisë,që duke parë prenotimet e bëra nga turistët i kanë drejtuar në pikën e qëndrimit të tyre.

Të lumtur tashmë që më në fund nuk do endeshin më kot rrugëve, turistët janë akomoduar në “hostel-in” ku kishin prenotuar dhe paguar nëpërmjet kartave bankare “online”.


12 Comments

  1. Epo shyqyr . Policet e thjeshte jane te mire se jane pjes e fukarait , çti bejem kapove te tyre qe jane mafioz.
    Po ky kari i gjate thote se sivjet ka me shume rregull ? Apo , VK

    1. O injorant po kaq idjot je që i beson trillimeve te lapsit po lapsi vetem kete gje ben shan qeverin sajon historira shpif nxjerr vetem vrer pse nuk thot as nje fjal lapsi per sali berishen dhe ilir meten sepse esht portal qe i komandohet nga keta te dy vampiret sali berisha dhe ilir meta .

      1. O injorant po kaq idjot je që i beson trillimeve te lapsit po lapsi vetem kete gje ben shan qeverin sajon historira shpif nxjerr vetem vrer pse nuk thot as nje fjal lapsi per sali berishen dhe ilir meten sepse esht portal qe i komandohet nga keta te dy vampiret sali berisha dhe ilir meta .

  2. O i pa emer …a ke buke te hash? A je ne punë?..Te mbeti ty rradha te irinizosh Krye karidhaton , Ilir “fuksin”apo Dokt. Berishen..Shiko ore tymin e shteoise tende sepse ata burra sot i mot do drejtojne kombin neo xhonturk te Shqioerjse, seose ka vdekur Isnil Qemali apo Fan Noli aoo Fishta i madh….Oatriiti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.