• |
ide | kryesore

Reperja e njohur i rikthehet muzikës

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperja australiane Iggy Azalea ka njoftuar se do t’i rikthehet muzikës.


Në një postim të gjatë në Twitter, Iggy tha se e la muzikën për shkak të ‘energjisë negative’, por tani po kthehet më e mirë se kurrë.


“Një vit më parë isha i gatshëm të largohesha nga muzika sepse isha e lodhur nga energjia negative që tërhiqte”, shkroi ajo.

“Por ajo që kam mësuar është se edhe kur shoh punën time, të gjithë do të jeni negativë dhe të çuditshëm.Pra, nëse unë nuk mund të kem paqe, as ju nuk mundeni. po kthehem.”

Reperja shtoi në një postim vijues në Twitter: “Unë nuk do të flas për datat, drejtimin apo ndonjë gjë, thjesht e di se po ndodh dhe do të ketë projekte”.

Në korrik të vitit të kaluar, Iggy njoftoi se po bënte një hap prapa nga muzika për t’u fokusuar në ‘projekte të tjera krijuese’.

“Fundi i një epoke është kaq i veçantë për mua, sepse pasi të lëshoj albumin tim muajin tjetër, do të fokusohem në projekte të tjera krijuese dhe në gjëra nga të cilat ndihem e pasionuar dhee frymëzuar, përtej muzikës”.

“Jame emocionuar që ju djema do të shihni gjëra të tjera në të ardhmen. Zhvendosja e energjisë dhe e fokusit tim tek ajo për të cilën jam më e emocionuar është ajo që është e duhura për mua dhe shpresoj se ju do të vazhdoni të mbështesni çfarëdo projekti krijues që do bëjë!’ , u shpreh Azalea.

 

Artistja vjen nga Mullumbimby, Uellsi i Ri Jugor dhe u transferua në Shtetet e Bashkuara në moshën 16-vjeçare për të ndjekur një karrierë muzikore.Fillimisht ajo u mentorua nga reperi T.I., i cili publikoi mixtape-in ​​e saj “Ignorant Art” në 2011 dhe arriti sukses me këngën e saj “Fancy” të vitit 2014./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.