• |
ide | kryesore

Meta: Balla është i lidhur me krimin, prandaj PS e hoqi nga Elbasani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një konferencë për mediat të mbajtur këtë të enjte komentoi deklaratën e djeshme të kreut të grupit të PS, Taulant Balla i cili tha se në sesionin e ri parlamentar në shtator është bërë e domosdoshme që të miratohen nga Kuvendi i Shqipërisë ndërhyrjet ligjore që janë depozituar sipas propozimit të Autoritetit të Dosjeve. Meta akuzoi Ballën se është i përfshirë në ngjarje krimiale, prandaj PS e largoi nga Elbasani.


“Tao Tao, është një njeri vërtet që na shton edhe humorin, pavarësisht se përfshirjet e tij me grupet kriminale kanë sjellë shumë drama dhe probleme aq sa partia e tij e s’postoi nga Elbasani. Kam një kundërshtim shumë serioz për Tao Taon, sepse duhet ti dalim për zot disa negociatave që të jemi para me këtë qeveri. Parlamenti të mblidhet që tani meqë ishte tromaksur zonja Lindita e parlamentit. Unë jam shtetar dhe duam s’duam është si është ky parlament, një qamet i vërtetë, jemi një hap përpara sepse ka një opozitë të vërtetë. Të mblidhemi që sot por Tao Tao duhet ti thotë shefit të tij që në Greqi për shkak se ishte përgjuar një drejtor dha dorëheqjen, drejtori i shërbimit informative, doli kryeministri bëri autokritikë. Në rastin e I.M së Tao Taos, situata është shumë dramataike, për shefin e Tao Taos, është 1000% e provuar se është cënuar rendi kushtetues”-tha Meta.21 Comments

  1. Saliun e urrejn shume, po ka dhe qe e duan.
   Kurse kete palacon e cepanit, nuk e honeps asnje.
   Me kete ortak, vetem shkaterrimin siguron.

   1. Pse ishte i mire kur hengu ngjala me palloshin?
    Pse ishte e mire aleanca e qelbesirave?
    Apo kur je me mua quhesh zoteri dhe kur je kundra meje quhesh qelbesire?

  2. Ha ha ha … o cepanist po ti me Ballen ke bo shumë punë …. Natën që u blodhe te Pall Kongreseve me atë evropianin McAllister ku u nda muhabeti që t’i do bëjë presidentin gjithë tension gjëmojnë Ballen duke i thënë “Taulant .. Taulant prit se nuk po më mbajnë këmbët nga tensioni”

 1. burgosjen e Sali Berishës e shikoj gjënë më të thjeshtë; por edhe gjënë më shpëtimtare për Berishën. Mendoni vetëm gjendjen e këtij njeriu e fenomeni: Është telendisur, ka dalë lakuriq siç ishte: brutal, i pa mençur, arrogant, i shkrehur, i ngrehur si mburravec, shan majtas e djathtas, hedh në gjyq Amerikën, fiton kundër Amerikës, merr levat e pushton zyrat… Lëre, lëre! Po të ishte burgosur që në fillim, do të ishte minimumi i të keqes; si zotëri në qeli. Por me sa kuptoj, ditën kur të vijë ora e gjykimit, ky do të jetë ‘për gjynah’. Në këtë gjendje që shihet, burgu për Berishën do të ishte ‘lule’. Kështu u ndodhi edhe Saddam Hussein e Millosheviç.

 2. Kur hengri ngjalen e rames, e hengri nga ana e tij, majtas.
  Me saliun ca e lidh?????
  Apo bejm gjasme se je jam dhe i majt dhe i djatht.
  Ky palaco prandaj urrehet nga te dyja krahet. Se qihet me te gjith.
  TRADHTARIN SE DO ASKUSH.

 3. Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2 milionë euro, ja si e helmuan me kafe ambasadorin e Shqipërisë në Çeki,soiunet shpellkare te salihut po ja lepijne bythen metaj e ka me te re ky.

 4. nuk ka me kriminel se ty dhe dordoleci i vucidolit o bythqir cepani Te ka akuzuar per vrasje Salih Berisha .Mos harro kete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.