• |
ide | kryesore

Johnson bisedë telefonike me presidentin e EBA-së: Stabiliteti rajonal është i rëndësishëm për botën

-Instant, Lajme, Planet

Kryeministri britanik Boris Johnson ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe Sheikh Mohammed bin Zayed al-Nahyan, shkruan The Guardian.


Ata thanë se bashkëpunimi midis dy vendeve për Ukrainën dhe stabilitetin rajonal ishte “shumë i rëndësishëm për botën”, sipas zëdhënësit të Johnson.


“Kryeministri vlerësoi suksesin e princit të kurorës për të sjellë prosperitet si për Emiratet e Bashkuara Arabe ashtu edhe për Gjirin në përgjithësi,” tha të enjten zëdhënësi i Doëning Street.

Johnson gjithashtu shprehu besimin e tij se ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe në vitet në vijim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.