• |
ide | kryesore

Meta: Në shtator fillon përgatitja për krijimin e një qeverie teknike

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka paralajmëruar se në shtator do të nisë puna për krijimin e një qeverie teknike. Në konferencën për mediat, Meta tha se i duhet dalë për zot çështje së negociatave.


“Lidhur me këtë iniciativë kam një kundërshtim shumë serioz, se në shtator do punojmë për një qeveri teknike se duhet ti dalim për zot çështjes së negociatave”, tha ai duke iu përgjigjur paralajmërimit të Taulant Ballës për ndërhyrje ligjore për të rishikuar certifikatën e pastërtisë së figurës së kujtdo që ka hyrë në politikë.


“Ato produktet e këshillimit kombëtar do shkojnë te djegësit sepse nuk ekzistojnë, së dyti do të behët çdo gjë që referendumi të jetë i zbatueshëm, këtë të drejtë kushtetuese zoti Haxhinasto do të koordinojë përpjekjet e tij me gjithë faktorët e tjerë. Nëse zgjidhet që në shtator, një gjë e mrekullueshme, por në çdo rast kjo është një imperativë e kohës, madje jemi të vonuar, në mënyrë që ti mbajmë shqiptarët këtu dhe të kthejmë ata që kanë humbur besimin tek shteti i së drejtës.

Kemi potencial edhe më shumë se Zvicra se kemi dy dete, por do bëhemi si Zvicra kur të zbatojmë referendumin. Reflektuan tani këta të maxhorancës? Shumë mirë, por edhe nëse nuk reflektojnë se kanë tmerre nga referendumi e sovrani, jo gjë vetëm do përshpejtojë zgjedhjet e përgjithshme dhe do sjellë një shumicë shumë të fortë për të filluar me garantimin e referendumit dhe referendumeve. Me këtë çështje do merremi në mënyrë të vazhdueshme.

 

Do ta bëjë populli shqiptar me hir dhe me pahir sepse e ka vendos vetë dhe nuk e mohon dot njeri, për këdo që do bëhet pengesë, referendumi do jetë shpata e Demokleut, jo vetëm ndaj kësaj qeverie se kjo është e ikur, por dhe të çdo qeveri që do vijë që do guxojë të sillet si kjo qeveri’, deklaroi Meta.

17 Comments

 1. Me mire do e qeveriste vendin nje endacak rrugesh se sa ti o kokelope.Ti duhet te kalbesh ne burg si fillim.Si s’ka turp qe del akoma ne media.Ma cfare usheqehen keto lloj kafshesh dythundrake qe jan bosh nga daullja.IK IK se ta pshurra surratin.Maskara

 2. Doni te çmendni SALIBANET. Dhe SPIUNET.
  Jepuni shpresa se do vin ne pushtet. Do fitoni me patjeter.
  Populli eshte me ju. E keni hallall te qeverisni. Ne shtator do ta rrezoni ramen. Me saliun ne krye do ja thyejm turinjt edhe amerikes. E gjera te tilla.
  Sa me shume ta besojn. Aq me keq do zhgenjehen kur ta han tollumin serish.

  1. Kështu po! Qeveri teknike për të dalë nga kriza që është futur vendi.

   Bashkim dhe protesta pa pushim për të shporrur satanikët në pushtet.

 3. Qeveri teknike , platforme , ndryshimet kushtetuese , rregulla loje dhe pas nje viti zgjedhje vendore dhe qendrore

 4. Per ke Shtator behet fjale??!! Se ka Shtator , 2022,2023,2024, 2030… sqaroj asaj cetes qe te ndjek se presin ata

 5. burgosjen e Sali Berishës e shikoj gjënë më të thjeshtë; por edhe gjënë më shpëtimtare për Berishën. Mendoni vetëm gjendjen e këtij njeriu e fenomeni: Është telendisur, ka dalë lakuriq siç ishte: brutal, i pa mençur, arrogant, i shkrehur, i ngrehur si mburravec, shan majtas e djathtas, hedh në gjyq Amerikën, fiton kundër Amerikës, merr levat e pushton zyrat… Lëre, lëre! Po të ishte burgosur që në fillim, do të ishte minimumi i të keqes; si zotëri në qeli. Por me sa kuptoj, ditën kur të vijë ora e gjykimit, ky do të jetë ‘për gjynah’. Në këtë gjendje që shihet, burgu për Berishën do të ishte ‘lule’. Kështu u ndodhi edhe Saddam Hussein e Millosheviç.Ky ha xhi nasto eshte i lsi???

 6. Nuk ke nevoj per pergatitje vella, gati i ke ne çdo sekond dhe per çfare i do por, problemi eshte se nuk ka mbet gja me vjedh… pffffffffffffffffffffffffffffff turpi 🤗

 7. Po ky Haxhinasto, qenka kthyer prape per te vjedhur. Apo mqs parti e te, fryme e re qe premton. Po peco ku eshte?! Na beri merak sot se pashe. Mos eshte bere xheloz per tedin e blushit. Po plaku mere, qe lideri antikorrupsion i drejtohet me ambasador?! Keta jane gallate, ja e qesharak komplet. Me parti kasht e koqe nuk ke. Te lindur per te vjedhur.

 8. Bravo kuqalashe patronazishte e injorante ,mire e me mire po shkon vendi me kete qeveri qe kemi.Te ardhurat po rriten cdo dite,pensionet e rrogat gjithashtu.Cmimet po bien (ndryshe nga bota qe po i ngre) ,shqiptaret e larguar po vijne prape ne kete Shqiperine tone te begate,krimi pothuajse nuk egziston fare e pse duhet te ndrojme qeverine qe po rropatet cdo minute per te miren tone me ndonje tjeter(teknike apo jo) .Edhe votimet kur i ben e uruara po na ben qe te kercejme vallet si dikur per pushtetin popullor ne kohen e shkemb granitit prane Adriatikut( per ata qe e mbajne mend ate kohe)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.