• |
ide | kryesore

Steve Martin njofton largimin nga aktrimi

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Steve Martin zbuloi në një intervistë të re se mund të tërhiqet nga aktrimi.


Ai aktualisht luan në serialin Hulu, ‘Only Murders In The Building’ së bashku me Martin Short dhe Selena Gomez, por nuk do të ndjekë më shumë role pas përfundimit të serialit.


“Kur të përfundojë kjo shfaqje televizive, unë nuk do të kërkoj filma të tjerë”, deklaroi Steve për The Hollywood Reporter.

Jashtë aktrimit, projektet e tij të ardhshme përfshijnë librin e tij të 12-të, si dhe një dokumentar .

Martin u shfaq për herë të parë në televizion në The Smothers Brothers Comedy Hour në vitin 1968.Ai realizoi filmin e tij të parë artistik në  1979 – The Jerk, një komedi ku luajti me të dashurën e tij të asaj kohe Bernadette Peters.Steve arriti sukses me filmat Father Of The Bride në vitet 1990  me ekskluzivitetet Cheaper By The Dozen dhe Pink Panther gjatë viteve 2000./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.