• |
ide | kryesore

VIDEO/ Një person sulmon zyrat e FBI në SHBA

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një person i armatosur i veshur me jelek të blinduar u përpoq të hynte në një zonë kontrolli sigurie në një zyrë në terren të FBI-së në Ohio të SHBA. Mediat amerikane shkruajnë se më pas u largua, por u plagos në një shkëmbim zjarri në përplasje me forcat e rendit.


Konfrontimi në zyrën e FBI-së në Cincinnati vjen teksa zyrtarët paralajmërojnë për një rritje të kërcënimeve kundër agjentëve federalë në ditët pas një kontrolli në pronën e ish-presidentit Donald Trump në Florida.


Zyrtarët federalë thanë se personi ishte “përpjekur të shkelte” zonën e kontrollit të vizitorëve në zyrën e FBI-së dhe u largua kur u përball me agjentët. Ai u ndoq nga forcat e rendit teksa po largohej me makinë.

Më pas i dyshuari ka braktisur makinën dhe është fshehur duke u larguar në këmbë. Zyrtarët kanë ngritur një rreze prej një miljeje dhe u kanë kërkuar banorëve dhe pronarëve të bizneseve të mbyllin dyert dhe të qëndrojnë brenda.

Një ekip i FBI ka mbërritur në vendngjarje për të hetuar. Ditët e fundit ka pasur një sërë kërcënimesh ndaj FBI pas kontrolleve të kryera në shtëpinë e Trump. Ka qenë një faqe në internet e njohur për lidhje me supremacistët e bardhë dhe antisemitët që ka paralajmëruar se po përgatiten për një revolucion të armatosur. ©LAPSI.al


9 Comments

  1. rednecket e Trumpit kerkojne te provokojne FBI po qafen e pates do gjejne …Jane njesoj si shpellaret e Salih Non grates ne Shqiperi keta qafe zhulsa

  2. rednecket e Trumpit kerkojne te provokojne FBI po qafen e pates do gjejne …Jane njesoj si shpellaret e Salih Non grates ne Shqiperi keta qafe zhulsa

  3. Per “shpellaret” mos fol pa pyet gruan ,gocen,motren dhe nonen po e pate te re ti kurve e ores 22:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.