• |
ide | kryesore

‘Dakord me Metën për qeverinë teknike?’/ Berisha reagon pas deklaratës së ish-presidentit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka komentuar deklaratën e ish-presidentit Ilir Meta një ditë më parë, i cili tha se në shtator do të punojnë për formimin e një qeverie teknike. Kryedemokrati Berisha, i cili edhe më herët është shprehur “pro” një bashkëpunimi me Metën, tha se ende nuk ka diskutuar për qeverinë teknike, por  qëllimi i tyre i vetëm është rrëzimi i Edi Ramës.


 


Keni diskutuar për qeveri teknike në shtator?

Berisha: Ne nuk kemi diskutuar por Edi Rama duhet të largohet një ditë e më parë. Pas largimit të kësaj qeverie, detyra më themelore është përgatitja e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. A do ngarkohet një qeveri teknike apo një qeveri ad-hoc, do ta zgjedhin forcat politike.


13 Comments

 1. Dakord jam me JU! Tani le te presim qe te largohet RAMA. Piktori i ka ditet e numeruara. Pas 4725 ditesh ai do largohet. Numerimi mbrapsht ka filluar 🤣🤣🤣🤣

 2. Ehuuuuu, VK ky muhabet… Hajduti no1 i qeverise ka punesuar 300.000 skllever ne shtet, sklleverit e besuar historikisht brez pas brezi, si leshin do ja boni patronazhisteve do ti nxirrni ne rezerve?

  Po kontratat qe ka bere Ramovici me gjithe pislleqet e botes duke ja zhytur territorit te Shqiperise gjeografikisht si do ja boni? Kujtoni se prishen me nje te rene te lapsit aferat? te gjitha kontratat mafioze kane kosto qe ti prishesh, ose nuk te lejne grupet mafioze, ose globalistet boteror me ne krye Satanin e madh nuk do ta pranojne, Apo do beheni pjese e maskarallekut ne vazhdimsi me emrat tuaj? natyrisht nese ju pranojne mafia globale. Por globalistet boteror kane zgjedhur Ramovicin si ushtar te devotshem.

  It’s fu***ed up, this sh!t!

  Oligarket dhe Monopolet kaq o Shqiperia vetem kaq, pa keto te dy kthehet perseri ne vitin 1945.
  Ne mos fillojne ja kendojne njeri tjetrit me ate qe dijne te bejne me mire.

  O njerez, te mire dhe te ndershem nese ka ngel njeri, ikni nje ore e me pare sa ska filluar shiu.
  Shpetoni veten dhe te ardhmen tuaj.

  1. Po ku te ikim??????
   Keshtu si i pershkroke ti gjerat, andej nga perendimi qenka me keq akoma. Hahahahah ik o qyq na ler rehat. Ik e mblidh fiq te fshati ku je. E boll bere sikur jeton ne parajs. E te vjen keq per ne.

 3. Berisha ja treguar se për pushtetin e tij, për interesat korruptive të familjes së tij, është vrasës i pashpirt. Vrau në 2 prill 1991, vrau në Gërdec, vrau në 21 janar, vrau atdhetarë të shquar si Remzi Hoxhën, prokurorin Xhevat Hana, Dritan Priftin, Trebickën, Olldashin e dhjetëra të tjerë. Për rrjedhojë nuk ka sesi të “kursej” Ilir Metën”

 4. keta dy kara duhen arrestuar sa me shpejt te jete e mundur SPAK duhet te filloj hetimet per krimet dhe vjedhjet e kryera nga keta dy ndyresira

 5. Historia njeh qeveri ne migrim qe pret… (siç serviren ps Leken I … para pallatit te…) por, keto per çfare qeverie bejne fjale … per veriun apo per jugun… pffffffffffffffffffffffffffffff turpi… çmendine pa fund….🤗
  Fatkeqesi e madhe per kete popull fakir… Rruget jane te njohura per te shkuar atje… tek qeveria… apo, keto do te zbulojne nje gje te panjohur/ ekstra… na mbyten duke lypur… lutjet jane per tjeter vend… nuk ikin me lutje pushtetaret/ pushtuesit se harrova… nuk i thuhet ps Arabit se mos hajde per te fituar ketu… etj etj…
  Nuk ka nevoj te thuhet asgjw me ndaj kesaj klike sunduese… rruga… per zgjidhje… nese nuk keni nje platforme per te shkuar tek kutite pa kete qeverisje vazhdoni zbatimin/ implementimin, ne te kunderten zhdukukuni… per te bere ngushellimin e radhes nuk ka nevoj per Ju… Kaq….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.