• |
ide | kryesore

Radhë kilometrike në Kakavijë, pala greke punon vetëm me dy sportele

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë ka radhë kilometrike të automjeteve në një distancë pre 4 km. Në pjesën greke radhët e mjeteve për të hyrë në Shqipëri janë pikasur qe në orët e para të mëngjesit ndërsa tani janë shtuar akoma me shumë. Sipas informacioneve bëhet e ditur se kjo situatë është krijuar si pasojë e mungesës së shërbimit të sporteleve nga ana greke.


Mësohet se grekët punojnë vetëm me 2 sportele në dalje dhe 2 sportele në hyrje. Ndërsa pala shqiptare punon me katër sportele në hyrje dhe tre ne dalje. Fluksi i madh i mjeteve është shënuar sot në fundjavë dhe korrespondon me pikun e sezonit të pushimeve.


6 Comments

  1. Cdo vit do pershkruhet “ankesa” e jorgove qe greket u bekan padrejtesi..Nuk do ndryshoje njeri oraret e policise se ne nje dite dashkan te hyjne mijera persona

    1. Po sikur ta bejne qellimisht qe te dekurajojne emigrantet tane te vijne ne Shqiperi,pra pushimet ti bejne ne Greqi dhe ti lene leket atje dhe jo ne Shqiperi?

      1. Komplot. ha ha ha Greqia eshte e prenotuar deri ne tetor, nuk ka vend per njeri. Tani paskan 30 vjet qe po “sabotojne” Shqiperine..Qesharake! Vete emigrantet shqipetare qarraviten tek policia greke per “padrejtesite” ne Shqiperi..

  2. Jevgjitet keshtu kane bere kahera . Nuk eshte faji i tyre por i puthadorasve qe na drejtojen . Gjithmone ulim breket dhe nuk u tregojme dhembet . Per sa kohe qe do sillemi inferior aq kohe do na trajtojen si lecke .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.