• |
ide | kryesore

Merret një tjetër vendim për ish bashkëshortin e Britney Spears

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish-burri i Britney Spears, Jason Alexander, është shpallur fajtor për shkelje të rëndë dhe sulm pasi ai hyri në shtëpinë e saj në ditën e dasmës me Sam Asghari


Sipas Page Six, Alexander u dënua  me 128 ditë burg në qark,  megjithëse për shkak se ai kaloi tashmë 64 ditë në burgun e qarkut Ventura, atij iu besua ajo kohë dhe nuk kërkohet më të kryejë pjesën tjetër bazuar në ” sjellje e mirë.”Megjithatë, Jason duhet të rrijë  100 metra larg nga Spears dhe Richard Eubeler, roja i sigurisë që u përball me të në vendngjarje.


Më 9 qershor, Alexander  u arrestua  pasi  hyri në shtëpinë e saj. Në atë kohë, ai transmetonte drejtpërdrejt veten në Instagram teksa shëtiste në pronë, duke zbuluar dekorimet e tyre të dasmës, të cilat ende po rregulloheshin nga planifikuesit e festës. Ai dëgjohej duke bërtitur emrin e Spears dhe duke pretenduar para sigurisë se ishte i ftuar në dasmë.

“Pra, ja ku është pjesa e brendshme , djema,. Jason Alexander, si jeni,” tha ai, duke përshëndetur punëtorët dhe madje duke i shtrënguar dorën dikujt. “Emri im është Jason Alexander. Britney më ftoi këtu.Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme. Unë jam burri i saj i parë. Unë jam këtu për të prishur dasmën.”

Asistentja e Spears, Vicky T, e cila u lajmërua për shkeljen nga fansat në Instagram, më vonë dha një përditësim, duke siguruar që nusja e ardhshme ishte mirë.

Disa ditë më vonë, një gjykatës pranoi kërkesën e artistes për një urdhër ndalimi kundër Aleksandrit dhe ai u burgos.

Gjatë një seance paraprake dy-orëshe më 27 qershor, Jason u akuzua për një krim përndjekjeje, akuza për kundërvajtje për shkelje dhe refuzim për të lënë pronën private dhe vandalizëm,sipas formularit të tij të rezervimit në Zyrën e Sherifit të Qarkut Ventura. Në atë kohë, ai u deklarua i pafajshëm për të gjitha akuzat, treguan të dhënat e gjykatës./Lapsi.al


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.