• |
ide | kryesore

Përplasen 2 makina në aksin Librazhd-Qafë Thanë, plagosen 3 pasagjerët

-Instant, Lajme, Të fundit

Në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë, në fshatin Pishkash, mjeti tip “Ford”, me drejtues shtetasin K.S., 24 vjeç, banues në Tiranë është përplasur me mjetin tip “Skoda”, me drejtues shtetasin M.T., 30 vjeç, banues në Belsh.


Si pasojë e aksidentit janë plagosur shtetasit P.S., dhe Z.Xh.,( e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve), të cilët ishin pasagjerët në mjetin tip “Ford”, si dhe shtetasja Sh.T., e cila ishte pasagjere në mjetin tip “Skoda”, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.


Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.