• |
ide | kryesore

VIDEO/ Një Ferrari i Formula 1 në autostradë bën lëmsh policinë çeke

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Drejtuesit e mjeteve në një autostradë në Republikën Çeke janë përballur me një skenë të pazakotë kur përkrah tyre udhëtote edhe një makinë Ferrari e Formula 1.


Kanë qenë të shumta videot që qarkullojnë në rrjetet sociale. Mediat vendase raportojnë se për shoferin e këtij mjeti është intersuar edhe policia që na nisur verifikimet për identitetin e tij.


Kjo për shkak se kjo është hera e dytë që një peson qarkullon me një mjet të tillë në autostradat e vendit. Në shtator 2018 u ndalua një 45-vjeçar, por ai mohoi të ishte drejtuesi i Ferrarit.

Qarkullimi me një mjet të tillë në rrugë parashikon një gjobë të majme prej mijëra eurosh dhe pezullim të patentës, por sërish “piloti i çmendur” mbetet anonim. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.