• |
ide | kryesore

Zbulohet data e publikimit të ‘Kung Fu Panda 4’

-Instant, Paparazzi, Slider

“Kung Fu Panda 4” do të shfaqet në vitin 2024, njoftoi të premten Universal Pictures.


Filmi, i cili është planifikuar të dalë në 8 mars 2024, do të jetë filmi i parë në ekskluzivitetin “Kung Fu Panda” që nga viti 2016, kur seria DreamWorks Animation përfundoi një trilogji të planifikuar


. Filmat fokusohen në Po (Jack Black), që jeton në një version fantazi të Kinës së lashtë. Në filmin e parë , i lëshuar në kinema në 2008, Po zgjidhet të bëhet “Dragon Warrior”, një mjeshtër  i kung fu-së. Gjatë rrjedhës së filmit dhe dy vazhdimeve të tij, Po stërvitet nga mjeshtri Shifu (Dustin Hoffman) dhe kapërcen dyshimet e tij për t’u bërë një hero i aftë, duke mposhtur disa armiq të rrezikshëm dhe përfundimisht duke u ribashkuar me babain e tij.

Filmi i parë “Kung Fu Panda” ishte filmi origjinal i animuar me fitimet më të larta të DreamWorks, duke fituar 631 milionë dollarë në arkat botërore. Filmat në total fituan 1.8 miliardë dollarë dhe krijuan një ekskluzivitet që përfshin disa speciale televizive të animuara dhe tre seri, duke përfshirë “The Dragon Knight”, sezoni i parë i tv cilit u publikua në Netflix muajin e kaluar.

Përtej datës së publikimit, nuk është bërë i ditur asnjë informacion për filmin e katërt . Përveç Black, anëtarët e tjerë të kastit nga trilogjia origjinale përfshinin Dustin Hoffman, Angelina Jolie, Seth Rogen, Jackie Chan, Lucy Liu, David Cross dhe James Hong. Jonathan Aibel dhe Glenn Berger shkruan skenarët për të tre filmat në trilogjinë origjinale, ndërsa Melissa Cobb shërbeu si producentja kryesore. John Stevenson dhe Mark Osborne drejtuan filmin e parë, ndërsa Jennifer Yuh Nelson drejtoi dy vazhdimet, këtë të fundit e drejtoi bashkë me Alessandro Carloni./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.