• |
ide | kryesore

Lihet në burg Qani Muça, plagosi me armë punonjësin e IMT-së pasi i shembën shtëpinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Qani Muçën, 55-vjeçari i cili plagosi me armë zjarri tre ditë më parë punonjësin e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit, Ilirjan Gavelli. Ai u përballë edhe me akuzën e armëmbajtjes pa leje. Afro 30 minuta pasi i është prishur banesa në zonën e “Ali Demi”, Muça i është drejtuar me fjalë fyese Gavellit dhe më pas ka nxjerrë pistoletën që mbante në brez dhe e ka qëlluar në bark. Madje gjatë arrestimit ai u ka thënë punonjësve të policisë së ‘këta (punonjësit e IMT) duhen vrarë të gjithë se janë kriminelë’.


Para trupit gjykues, Muça ka akuzuar punonjësit e IMT-së duke pretenduar se ata i kanë vjedhur një shumë parash në banesën e shembur tashmë. Muça ka thënë se nuk ka pasur qëllim të plagoste punonjësin, por e gjitha erdhi si pasojë e nevrikosjes nga sherri. Sakaq, gruaja e Qani Muçës ka deklaruar se nuk e dinte që burri kishte armë.


“Nuk kisha dijeni që burri mbante armë”, ka thënë ajo1 Comment

  1. Atedheu fillon nga shtepia jote. Nese nuk mbron shtepine si mund te mbrosh atedheun.

    Kushdo qe te cenon shtepine dhe familjen eshte nje armik dhe duhet trajtuar si i tille.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *