• |
ide | kryesore

Victoria Beckham në borxhe, shkak kompania e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Kompania e modës së Victoria Beckham thuhet se ka borxhe prej 53.9 milionë funte.


Dizajnerja hapi shtëpinë e modës në vitin 2008 me një koleksion të vogël fustanesh. Ajo u rrit me shpejtësi në një gamë të gjerë që tani përfshin çanta dore, pallto, këpucë dhe aksesorë.


Por tani marka përballet me një të ardhme të pasigurt pasi një zëdhënëse e Victoria konfirmoi shifrat për The Mirror.

Një raport thoshte: “Të ardhurat totale për grupin Victoria Beckham Holdings ranë 6% në 36.1 milion funte (2019 – 38.3 milion funte) për shkak të  pandemisë globale.

“Ky grup iu përgjigj me shpejtësi efekteve të pandemisë dhe kontrolloi paratë dhe shpenzimet e tij, gjë që çoi në një reduktim të ndjeshëm të humbjeve operative me 57%, falë efikasitetit të kostos në të gjithë biznesin dhe rikalibrimin e modelit të tij të biznesit për ta bërë atë të qëndrueshëm për afat më të gjatë.

Në llogaritë e dorëzuara në vitin 2021, u komentua aftësia e kompanisë së modës Victoria për të vazhduar funksionimin kur u raportua se kompania kishte grumbulluar borxhe prej më shumë se 46 milionë funte që nga fillimi i saj.

Miqtë e stilistes thanë në atë kohë se ajo është e vendosur të vazhdojë me kompaninë e saj pavarësisht kritikave.

“Kjo është ajo që i jep Viktoria identitetin e saj, ajo e do atë dhe pavarësisht pengesave të dukshme, ajo është  jashtëzakonisht e apasionuar pas saj”, u shpreh një nga miqtë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.