• |
ide | kryesore

Vidhet arka me para në xhaminë e Maliqit, në kërkim autori

-Instant, Lajme, Të fundit

Vidhet një shume parash në arkën e xhamisë na Maliq.


Ngjarja ndodhi dje në fshatin Podgorie, Maliq. Burime zyrtare nga policia bene me dije se është konstatuar e hapur arka e xhamisë së fshatit, ku është marrë një sasi e vogël parash. Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin, kapjen e autorit/ve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.