• |
ide | kryesore

“I lexohej dhimbja? Po ai atë fytyrë ka gjithnjë”: Juve në ankth për Di Marian, por jo Allegri

-Instant, F1, Sport

Dy janë siguritë për Massimiliano Allegrin pas suksesit bindës në shtëpi kundër Sassuolos në debutimin e Juventusit në Serie A. Dushan Vlahovic, që realizoi një dygolësh (penalltia e 13-të e shënuar në 14 goditje në kampionat), duke u konfirmuar i rëndësishëm në sulmin bardhezi pas një finale të sezonit të vështirë dhe një vere të komplikuar.
E Angel Di Maria, që nisi aventurën me Juventusin me një gol, një asist dhe leksione futbolli të nivelit të lartë.


Argjentinasit iu deshën 26 minuta për të lënë shenjën e tij në debutimin në Serie A me një gol, i cili i hapi rrugën suksesit të bardhezinjve. Por tani, Juventus ësjtë në ankth për gjendjen e tij: Di Maria doli jashtë në minutën e 65-të për shkak të një problemi në aduktor. Në vijim ai do t’i nënshtrohen kontrolleve mjekësore për të marrë përgjigje më të sakta për problemin e ndjerë në fushë. I vetmi që nuk duket i shqetësuar është Allegri, i cili në fund të ndeshjes e mori me humor: “Doli nga fusha me dhimbjen që i lexohej në fytyrë? Por ai gjithmonë atë fytyrë ashtu ka”.


Ajo që për momentin ngroh Allegrin është mirëkuptimi mes Vlahovic e Di Marias në fushë: “Është vërtet një ndjesi e pabesueshme, është kënaqësi e madhe të luash me kampionë të tillë – ka thënë sulmuesi serb për ‘Fideon’ në mikrofonat e Dazn – e falënderoj për asistin, jam shumë i lumtur dhe shpresoj të marr edhe të tjerët, e të jap edhe vetë. Mendoj se do të funksionojmë mirë bashkë. E patë çfarë ndeshje luajti, të jashtëzakonshme, me të drejtë meritoi duartrokitjet nga të gjithë, madje edhe nga shokët e skuadrës”.

Për Vlahovic, ai i shënuar ndaj Sassuolos është realizimi i 12-të i shumëfishtë në Serie A, i dyti me fanellën bardh e zi: nga 2019/20 deri më sot vetëm Cristiano Ronaldo (15) dhe Ciro Immobile (14) kanë fiksuar më shumë në turneun më të rëndësiëshëm italian.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.