• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku

-Instant, F1, Paparazzi

Aktori i njohur , Pandi Siku është ndarë nga jeta në moshën 73 vjecare.


Aktori vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vdiq në SHBA, ku jetonte që nga viti 2001.


Siku ishte pjesë e Teatrit Kombëtar dhe ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër. Mes këtyre filmave të njohur ishte dhe ‘Kur zbardhi një ditë’ dhe apo ‘Njeriu me top’.

Filmat ku luajti 

“Këmishët me dyllë” (1987)
“Fusha e blertë fushë e kuqe” (1984)
“Koha nuk pret” (1984)

“Një pajisje e vështirë”
“Brazdat” (1973)
“Njeriu me top” (1977)
“Mysafiri” (1979)
“Fijet qe priten”
“Tre vete kapercejne malin”
“Kur zbardhi një ditë”

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.