• |
ide | kryesore

Video/ Spektakël në Glasgow në playoff-in e Champions: shpresë për Bodoe/Glimt e Copenhagen

-Instant, F1, Sport, Video

Janë luajtur ndeshjet e para të playoff të Champions League, kushdo që kalon sfidat e dyfishta do të marrë pjesë në fazën e grupeve (shorti më 25 gusht). Të gjitha rezultatet janë krejtësisht të hapura. Trabzonspor mbetet në lojë pavarësisht humbjes 2-1 në Copenhagen, pasi e pa veten në disavantazhin e dy golave. Gjithçka duhet të vendoset edhe mes Rangers dhe PSV Eindhoven pas 2-2 spektakolar në Glasgow. Pasiguri mes Bodo/Glimt dhe Dinamo Zagreb me fitoren 1-0 të norvegjezëve e me kthimin në Kroaci.


BODO GLIMT-DINAMO ZAGABRIA 1-0
Mjaftoi një gol i Pellegrinos në minutën e 37-të që Bodoe/Glimt të merrte më të mirën përballë Dinamo Zagreb në shtëpi. Një fitore që lë ende gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në Kroaci, ku skuadra e Cacic do të tentojë të përmbysë hierarkitë dhe të fitojë një vend në grupe.


COPENHAGEN-TRABZONSPOR 2-1
Trabzonspor rihap diskutimin kualifikues në fund pasi e pa veten nën dy gola disavantazh. Një mundësi e humbur për danezët që mund të kishin hipotekuar kalimin e raundit: avantazhi i dyfishtë i vendasve i nënshkruar nga Claesson (9′) dhe Lerager (48′), mori përgjigjen e Bakasetas dhjetë minuta nga fundi.

RANGERS-PSV 2-2
Ekuilibër e spektakël në ndeshjen e madhe të këtyre paraeleminatoreve. Sangare i kaloi miqtë në avantazh në minutën e 37-të, Colak dhe Laërence përmbysën rezultatin mes fundit të pjesës së parë e minutës së 70-të, por në minutën e 78-të erdhi 2-2 i pashpresuar i holandezëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.