• |
ide | kryesore

Dy viktima dhe mbi 700 raste me COVID-19 në Kosovë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy persona kanë vdekur dhe 783 të tjerë janë infektuar me koronavirus, bëri të ditur më 17 gusht Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Sipas njoftimit, rastet e reja dolën pas testimit të 2.473 mostrave, apo 31.66 për qind e testimeve rezultuan pozitivë për sëmundjen COVID-19. Numri i infektimeve është më i lartë krahasuar me një ditë më parë, kur u regjistruan 413 raste.


Ministria e Shëndetësisë po ashtu njoftoi se në 24 orët paraprake janë shëruar edhe 952 persona. Ndërkaq, raste aktive janë 5.561.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.