• |
ide | kryesore

Pamje +18/ I riu i ekzekutuar mbrëmjen e sotme i shtrirë në trotuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Personi që shihni të shtrirë në tokë është viktima e sulmit me armë mbrëmjen e sotme në Elbasan.Ndërkohë, Është identifikuar autori i vrasjes së 25-vjeçarit Madrit Ulqinaku në qytetin e Elbasanit.

Ai është shtetasi Klajdi Shaholli, 25-vjeç.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e kësaj të mërkure rreth orës 21:50, në lagjen “Kongresi”,  Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta midis disa të rinjve.

Viktima është përfshirë fillimisht në një konflikt me disa persona. Më pas autori, 20-vjeçari Shaholli, i shpallur tashmë në kërkim nga policia, e ka pritur derisa ka dalë nga lokali dhe e ka qëlluar me armë zjarri.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë rrethimin e zonën dhe krehjen e saj me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen  dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.