• |
ide | kryesore

Së shpejti, një version i ri i ‘Wizard of Oz’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi është zbuluar se do të publikohet një version i ri i filmit Wizard of Oz  (1939).


Versioni i ri-imagjinuar do të punohet nga shkrimtari/regjisori Kenya Barris, sipas Deadline.


Të drejtat e filmit u morën nga Warner Brothers dhe lajmi u njoftua të hënën. Barris mbylli marrëveshjen me Warner Bros javën e kaluar.

Magjistari origjinal i Ozit, me Judy Garland, renditet si një nga filmat më me ndikim dhe më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Fotografia ikonë e Metro Goldwyn Mayer gjithashtu ka qenë frymëzim për shumë adaptime filmike dhe televizive dhe në Broadway.

Aktualisht, detajet krijuese të filmit të ri nuk janë të qarta.Filmi tregon historinë eDorothy (Judy Garland) dhe qenit të saj saj, Toto, të cilët  pas një tornadoje në Kensas shkojnë në tokën magjike të Ozit. Ata ndjekin rrugën me tulla të verdha drejt qytetit të smeraldit për të takuar Magjistarin dhe gjatë rrugës takojnë një Dordolecë (Ray Bolger) që ka nevojë për një tru, një burrë  (Jack Haley) që i mungon një zemër dhe një Luan Frikacak (Bert Lahr) që do guxim. Magjistari i kërkon grupit t’i sjellë fshesën e Magjistares së Ligë të Perëndimit (Margaret Hamilton) për të fituar ndihmën e tij./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.