• |
ide | kryesore

Lewandowski grabitet jashtë qendrës sportive të Barcelonës: polaku i ndjek hajdutët me makinë

-Instant, Sport

Nisje e trazuar e aventurës në Barcelonë për Robert Lewandowskin, edhe pse në këtë rast bëhet fjalë për çështje jashtë fushës së lojës: sulmuesi polak është grabitur pasditen e sotme. Sipas asaj që bën të ditur gazeta spanjolle Sport, dy grabitësit përfituan nga fakti që ish-sulmuesi i Bayern Mynih po jepte autografe në Ciutat Esportiva, qendra sportive e Barcelonës.Dy personat i kanë hapur derën e makinës në ato momente dhe i kanë vjedhur orën dhe celularin. Sulmuesi polak nuk ka qendruar pasiv, por i ka ndjekur me makinë pa mundur ti ndalojë, më pas në vendngjarje mbërritën edhe dy makina të Mossos d’Esquadra. Agjentët e policisë qëndruan deri vonë për të marrë dëshmitë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.