• |
ide | kryesore

Përplasje me armë mes shqiptarëve në Itali, vritet një person

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
murin, ndërkombëtar,

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mbrëmje në Itali.


Mediat e huaja shkruajnë se bëhet fjalë për një përplasje mes shtetasve shqiptarë dhe për pasojë një person ka humbur një prej tyre.


Ndërkohë në vendin e ngjarjes ndodhen autoritetet për të zbardhur shkaqet e kësaj ngjarjes.


3 Comments

 1. Po citoj analizen e patronazhistin Kreshnik Spahiu.

  Shqiptari te vret kot per motive banale:

  për një parking
  për një shikim shtrembër
  për një dashnore
  për një karikues celulari
  për një rubinetë çezme
  për një çadër plazhi
  për një radhë biletash
  për një volum muzike
  për një koment në Facebook

  Po shtoj edhe disa shkaqe te tjera

  per një brryl
  per një parakalim
  per cështje pronësie
  per një pemë
  me skaf apo jetski
  për çështje krahinore, fetare, politike
  me plumb qorr
  për nje shpend apo për një kafshë

  Amerika nuk po bo asigjo pe rregullimin e fares dhe genit Shqiptar, vetem shikon interesat e saj ose duke i gjuajtur me shkop kuajve te ngordhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.