• |
ide | kryesore

Publikohen fotot e para nga vazhdimi i filmit ‘Enola Holmes’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi janë publikuar pamjet e para nga vazhdimi i  ardhshëm i Enola Holmes të vitit 2020, ku Millie Bobby Brown, 18 vjeçe, ripërsërit rolin e saj si detektivja adoleshente dhe motra më e vogël e Mycroft (Sam Claflin në filmin e parë) dhe Sherlock Holmes (Henry Cavill).


Përveç Brown dhe Cavill, 39 vjeç, Helena Bonham Carter po rikthehet në filmin e Netflix si nëna e treshes Eudoria dhe Louis Partridge do të riprodhojë rolin e tij si , Viscount Tewkesbury. Atyre do t’u bashkohen anëtarë të tjerë të kastit të ri, duke përfshirë Adeel Akhtar dhe Susan Wokoma, si dhe fytyra të reja si Sharon Duncan-Brewster dhe David Thewlis i Harry Potter.


“Tani një detektive me qira si vëllai i saj famëkeq, Enola Holmes merr përsipër çështjen e saj të parë zyrtare për të gjetur një vajzë të zhdukur, pasi shkëndijat e një komploti të rrezikshëm ndezin një mister që kërkon ndihmën e miqve   dhe vetë Sherlock-ut për ta zbuluar. ”, thuhet në një hyrje zyrtare për filmin.

Për sa i përket Enolës dhe Sherlock-ut, regjisori , Harry Bradbeer,u shpreh për PEOPLE se dyshja”do ta gjejnë veten duke punuar së bashku dhe do të bëhen kolegë.

“Ata do të zbulojnë se rastet e tyre janë të lidhura, dhe ky do të jetë një rast shumë më kompleks dhe sfidues për të dy. Dhe do të jetë një udhëtim emocional e në veçanti për Enolën,”,shtoi ai.

Filmat bazohen në librat e Enola Holmes Mysteries, shkruar nga Nancy Springer. Pasi filmi i parë u shfaq premierë në shtator 2020, ai u bë shpejt një hit duke debutuar në vendin e dytë në listën më të shikuar të Netflix, sipas Forbes.

Enola Holmes 2  do të publikohet më 4 nëntor në Netflix./Lapsi.al

Enola Holmes 2. Millie Bobby Brown as Enola Holmes. Cr. Alex Bailey/Netflix © 2022 Enola Holmes 2. Millie Bobby Brown as Enola Holmes, Helena Bonham Carter as Eudoria Holmes. Cr. Alex Bailey/Netflix © 2022 Enola Holmes 2. Henry Cavill as Sherlock Holmes. Cr. Alex Bailey/Netflix © 2022

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.