• |
ide | kryesore

Zbulohen artistët që do të prezantojnë MTV VMA 2022

-Instant, Paparazzi, Slider


LL Cool J, Nicki Minaj dhe Jack Harlow do të jenë bashkë-prezantues të MTV Video Music Awards 2022.

Artistët do të shfaqen  në Qendrën Prudential në New Jersey më 28 gusht.

“VMA 2022 do të jetë një natë me momente emocionuese dhe performanca dhe me një natë të tillë vjen nevoja që dikush të ndihmojë në fillimin e të gjitha atyre ngjarjeve të mëdha,” tha një zëdhënës. “Për fat të mirë këtë vit, shfaqja do tëme prezantohet nga tre talente: LL Cool J, Nicki Minaj dhe Jack Harlow do të jenë të gjithë gati për të marrë pjesë në VMA dhe për të shpallur momentet më të mëdha të natës.”

Përveç kësaj, Harlow do të debutojë performancën e tij të parë solo VMA , ndërsa Minaj do të nderohet me çmimin Michael Jackson Video Vanguard dhe do të performojë drejtpërdrejt në shfaqje për herë të parë që nga viti 2018.

LL Cool J ishte reperi i parë që mori çmimin Vanguard në vitin 1997.

Anitta, J Balvin, Marshmello x Khalid dhe Panic! At The Disco janë konfirmuar gjithashtu të performojnë gjatë ceremonisë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *