• |
ide | kryesore

Artan Hoxha nxjerr foton dhe ironizon incidentin në Gramsh: Spiunë koti, edhe unë u maskova më mirë në Kremlin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar incidentin e ndodhur në Gramsh, në Uzinën e Armëve, të cilin Prokuroria po e heton për spiunazh. Në një foto të postuar në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se ata rusët ishin ‘spiunë koti’, pasi edhe ai ishte maskuar më mirë në Kremlin.


“Spiunë koti…Edhe unë, në Kremlin, isha maskuar më bukur. Mbaja dhe syze me skelet të trashë, si Sami Ameni te “Fije qe priten”,”- shton Hoxha.


Sulmi që la të lënduar dy ushtarë shqiptarë nisi ditën e djeshme rreth orës 17:40. Ka qenë roja i Uzinës së armëve në Gramsh, ai që ka vënë re i pari lëvizjet e dyshimta rreth objektit. Ai ka njoftuar përgjegjësin e rojeve se një person ka hyrë drenda territorit dhe ka tentuar të bëjë foto. Si përgjegjësi ashtu edhe efektivi që ruan objektin kanë zbatuar rregulloren dhe i kanë bërë thirrje personit që po bëne foto që të ndalonte. Ata i kanë bërë thirrje, por, personi në fjalë është kundërpërgjigjur me spraj neoparalizues.

Pavarësisht sulmit, ushtarakët Albi Bici dhe Ardian Xhaka kanë arritur që ta ndalojnë 24-vjeçarin Mikhail Zorin. Ushtarët shqiptarë nuk janë ndalur me kaq. Ata kanë parë mjetin “Chevrolet”, Brenda të cilit ndodhej rusja Svetlana Timofoeva 33 vjeçe dhe ukrainasi Fiodor Mihailoviç, 25 vjec. Dy ushtarakët e plagosur janë dërguar në spital e ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


9 Comments

 1. Kto jane budalliqet qe ben Rama qe te heq vemendnen nga Inceneratoret,pronat etj etj.
  Ej me pepper spry ee ??? Spiun te medhenj mo.
  Hahaha media kari
  Po me kara jane patronazhistet

 2. Kto jane budalliqet qe ben Rama qe te heq vemendnen nga Inceneratoret,pronat etj etj.
  Ej me pepper spry ee ??? Spiun te medhenj mo.
  Hahaha media kari
  Po me kara jane patronazhistet

  Se harrova…ka plas muti ne dhermi. Vuuuu duke derdh hotelet.

 3. Kto jane budalliqet qe ben Rama qe te heq vemendnen nga Inceneratoret,pronat etj etj.
  Ej me pepper spry ee ??? Spiun te medhenj mo.
  Hahaha media kari
  Po me kara jane patronazhistet

  Se harrova…ka plas muti ne drimadhe. Vuuuu duke derdh hotelet.

 4. keta jane zbulusit e FSB. Pse cfare i dini ju,Jashte toksore ?Ty o Artan Hoxha duhet me te fut ne zbulimin shqiptar Bravo kokloqe!

  1. Zbuluesit e pidhit te satom gomar. Ca do zbulonin o kar me nyje ne nje germadhe qe mezi rri ne kembe dhe ke video ne utube se ca derexheje eshte brenda jashte.

   1. Muti ne keto fabrika ka perqimdje te larte plutoniumi. Izotopet si miza levizin lirshem dhe pa kontroll.
    Do kete shperthim berthamor pjepri dhe fiku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.