• |
ide | kryesore

Kim reagon për ngjarjen në Uzinën e Gramshit: Qëndrojmë me aleatit tonë deri në zbardhjen e fakteve

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë të ditur se ditën e sotme ka folur me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Brigade Arben Kingjin rreth incidentit që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh.


YURI KIM NË TWITTER


Çfarë ndodhi mbrëmë në Gramsh?

2 shtetas rusë  dhe një ukrainas tentuan  të futen dje e shtunë ( 20 gusht) në uzinën e përpunimit të armëve në Gramsh.

33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, me pasaportë ruse, Mikhail Zorin 23-vjeç me pasaportë ruse, dhe një tjetër i ri me pasaportë ukrainase u arrestuan nga autoritetet shqiptare mbrëmjen e së shtunës pas  incidentit në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh.

Në momentin që  njëri prej tyre tentoi të  futej në godinën ushtarake dhe ta fotografojë atë ka ndodhur një përplasje me rojet ushtarake.

Si pasojë e përplasjes mbetën të lënduar ushtarakët Ardi Bici dhe Ardjan Xhaka, gjendja shëndetësore e të cilëve u përmirësua më pas, pas transportimit në Pavijonin e Toksikologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Ndërkohë dyshimet janë se tre të huajt  mund të jenë agjentë.

Megjithatë ata pretendojnë te jenë blogerë, që udhëtojnë nëpër botë dhe fotografojnë baza ushtarake të braktisura.


24 Comments

 1. Kujtoni shperthimin e famshem te Gerdecit – 15 mars 2008!
  Vetem 1 vit para se Shqiperia te anetaresohej me te drejta te plota ne NATO!

  1. Yuri e madhe je.
   Keshtu mesonit dhe Enverin dikur. Shpik ca armiq të jashtem cdo 10 vjet. Delet friksohen.

 2. Sa qesharake qe je moj kimete e kores po aty nuk ka asgje edhe ajo teknologji qe ka qen atje ne Rusi eshte mare ne kohen e diktatures reth viteve 1970 Nuk e keni organizuar mire kompllotin e spiunazhit me agjent Ruse po te ishin agjent Amerikan do ta kishim besuar sepse Amerika syllte agjent ne Shqiper keshtu na thoshte Kristaq Rama ne ate koh. Reziku Angloamerikan per Shqiperin. Hahahaha kimete

 3. te shpikesh armiq ne kohen e internetit.interesante!!!”cdon populli,vari trapin…..cdon sorrosi,gjithmone gati.

 4. doli menjehere kjo prostituta e paguar nga parate e droges dhe gjakut te shqiptareve per te lexuar deklaraten qeika pergatitur krimineli ruso serb rama. edhe kjo kishte ngelur pabere nga kurizanja ebande ambasades amerikane shpikja e spiuneve rus qe do hidhnin ne ere llamarinate uzines germadhe.tipike alla propogande sigurimsash dhe komunistesh amerikane .ku eshte katandisur amerika qeu shofte ishallah.

 5. Megjithate neser kur avione amerikane te fluturojne mbi sheshin Skenderbej, besoj do heqe doré Putini nga Ballkani e nuk do te jape me para per spiunet ne Shqiperi, madje as per gazetare e média apo portable

  Nuk e kuptoj pse nuk ia la Vucicit kete detyre me spiune, se serbet kane plot te tille ne Shqiperi e ne nivele te ndryshe !!!

 6. Po pra ruset po spiunonin nje ish uzine te mare nga kinezet te cilet e kishin kopjuar po nga ruset 60 vjet me pare!!! Dhe qe ka 25vjet qe nuk funksiono per vecse demontim

 7. Seç më duket një orkestrim e gjithë kjo gjë.Ne dijeninë time as i apasionuar pas Youtube kjo punë ka nja10 vjet të paktën dhe më e keqja është se ushtarët për noi lek i fusnin vetë sepse nuk janë veçse renojat pa interes strategjik ushtarak.Dhe kjo gjë njihet mirë nga bota blogere.Tano në këtë botë trajtohen si objekte atraktive turistike dhe asgjë tjetër prandaj tani ky orkestrim për qeverinë për t’i dhënë merita të paqena.Na tregojnë përalla me spiunë si në kohën e qoftelargut duke ditur dhe kapacitetin e shqiptarëve të thjeshtë.

 8. Hahahahhaha ja pra, kemi dy dite e ca dite te tjera qe do i bien ketij legeni deri ne “nngjarjen e radhes” se parapergatitur nga regjia E marksisteve hajdute te rinj te Sorrosit qe ceshjta e vjedhjes se miliardave lekeve nga kjo bande te kaloje ne plan te dyte, trete, dhe te harrohet apo mos diskutohet fare. I kane manualet e gateshme keto robshkerdhyr per te bere propagande gjigande nga asgjeja. Eshte si te deklarosh spiun e te fusesh dike ne burg pse i ben foto nje bunkeri🤮. Fuck propaganden qe ben kjo listepagesa amerikane dhe shqiptare e Sorrosit!

 9. Po kesaj cfare i duhet, nuk reagon per hajdutllikun e inceneratoreve por reagon per keta
  .

  Pjese e pushtet hajdut…mafioz

 10. Pa ju.Pa usa boten do e kish mare lumi.Jo me shqiperine qe ju na shpetuat 1913 atehere kur se priste njeri.Zoti ruajte usa them une,se po ruajti usen,shqiperia do jete gjalle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.